Data pl v0.1 - by KESS Dzisiaj jest środa, 03 września 2014 r. Imieniny Joachima, Liliany, Szymona Odwiedziło nas 124294  gości 
Tytuł

 

 

AKTUALNOŚCI

 

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015.

Do otwarcia pliku wymagana jest dowolna przeglądarka dokumentów pdf np. Foxit Reader lub Adobe Reader.

 

 

Dnia 27.06.2014 r. o godz. 11.00 rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 . Na sali gimnastycznej zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy za dobre wyniki w nauce, pracę społeczną na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe. Na uroczystości obecny był przewodniczący RR, pan Paweł Mamiński.

Promocję z wyróżnieniem uzyskały następujące uczennice:
Adrianna Masłowska - kl. II TŻiUG; średnia 5,0, wzorowe zachowanie
Patrycja Zając- kl. III TH; średnia 5,06, wzorowe zachowanie
Karolina Osadowska- kl. III TH: średnia 4,81, wzorowe zachowanie

Po części oficjalnej młodzież przedstawiła krótką część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas: I TH , III
TKucharz i I TFiR pod okiem p. Renaty Caboń. Nad scenariuszem pieczę sprawował opiekun SU, Aneta Wojciechowska.

Galeria zdjęć

EGZAMINY CZAS ZACZĄĆ

Właśnie dzisiaj, w poniedziałek 23 czerwca, absolwenci naszej szkoły rozpoczynają zdawanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.Jako pierwszy, o godzinie 12.00, rozpocznie się etap pisemny dla absolwentów wszystkich typów szkół. We wtorek do egzaminu praktycznego, trwającego 180 min., przystąpią abiturienci klasy TOUG ( 22 osoby), absolwenci pozostałych klas : TH, TKucharz i TKelner/ TOT i TU ( 77 osób ) będą ten egzamin zdawać w środę ( 240 min.).

ZA WSZYSTKICH TRZYMAMY KCIUKI, WIERZĄC W POWODZENIE NA EGZAMINACH I W TO, ŻE W SIERPNIU KAŻDY ABITURIENT ODBIERZE DYPLOM POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W WYBRANYM ZAWODZIE!

         

 

W niedzielę 15.06.2014 r. ok. godziny 9-tej pierwsza grupa stażystów i stażystek wraz
z opiekunem - p. Adamem Wrońskim żegnana przez rodziców oraz Dyrektora szkoły - p. Jana Sałajczyka i koordynatora Projektu - p. Annę Słupską, udała sie w podróż do Niemiec.
Życzymy im powodzenia i samych pozytywnych wrażeń. więcej >>>

W dniu 13 czerwca 2014 r., po raz trzeci w naszej szkole, zorganizowany został konkurs rozwijający umiejętność logicznego myślenia -,, Mega Mózg". Swój udział zadeklarowało 15 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązanie 23 zadań oraz zakreślenie poprawnych odpowiedzi.
Dość dużym utrudnieniem było to, że niektóre zadania miały kilka poprawnych odpowiedzi
i należało wskazać wszystkie. Za każdy popełniony błąd przyznawane zostawały punkty ujemne. Łącznie do zdobycia było 112 punktów.
Najlepszymi w naszej szkole okazali się:
I miejsce - Maciej Grocholewicz - uczeń klasy I TŻiUG
II miejsce - Radosław Umiński - klasa I TH
III miejsce - Daniel Wodzyński - klasa I TH.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Edyta Niedzielska.

DBAJ O ZDROWIE
Uczniowie klas pierwszych: Karolina Piotrowska (1ZSZ-K) i Miłosz Wiśniewski (1TŻiK), pod kierunkiem p. Agnieszki Polak, już dwukrotnie wygłosili prelekcję pod tytułem "Dbaj o zdrowie". Jest to przedsięwzięcie adresowane do uczniów szkół podstawowych. Karolina i Miłosz podzielili się ze swoimi młodszymi kolegami wiedzą na temat zdrowego trybu życia, a głównym wątkiem prelekcji było odżywianie i jego wpływ na zdrowie. 21 maja 2014 r. gościli na obchodach Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Domaniewicach, a 11 czerwca odwiedzili uczniów klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie.

       

Podsumowanie warsztatów żywieniowych.


W mijającym już roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole odbywały się warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu dzieci i młodzieży. Prowadzone były przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych – p. Jadwigę Wiśniewską. Celem zajęć było dostarczenie młodemu człowiekowi informacji na temat prawidłowego bilansowania posiłku, adekwatnie do wieku.
Młodzież pod okiem specjalistów od gastronomii mogła wykonać i przyrządzić proponowane przez siebie posiłki. Nauczycieli wspierali uczniowie naszej szkoły, klas: II TŻiUG, II TH, II TK. Młodzież odebrała warsztaty bardzo pozytywnie.
W prowadzonych przez wiele miesięcy warsztatach uczestniczyli uczniowie z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Łowiczu
- Zespół Szkół Publicznych w Błędowie
- Szkoła Podstawowa w Kozłowie Szlacheckim
- Szkoła Podstawowa w Makowie
- Szkoła Podstawowa w Mastkach
- Pijarska Szkoła Królowej Pokoju w Łowiczu.

Galeria zdjęć

„Oddając Krew – darujesz życie”
To hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 50 lat – od czasu, gdy PCK zajął się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.
Nieprzerwanie, od 1999 r. ,w szkole odbywają się otwarte akcje pobierania krwi, organizowane przez PCK w Łowiczu i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
Cieszą się one ogromną popularnością wśród młodzieży, która licznie bierze w nich udział. W tym roku aż 91 krwiodawców oddało ponad 40 litrów krwi.
Twoja krew jest cennym darem, jaki możesz ofiarować. Może ona ocalić życie choremu dziecku, ofierze wypadku czy pacjentowi na stole operacyjnym.
Przyłącz się do nas. Honorowi Krwiodawcy naszej szkoły.

Galeria zdjęć

MATURY! MATURY! MATURY!

Maj to miesiąc matur i związanych z nimi nerwów. Nasi absolwenci gorączkowo do nich się przygotowywali, a przed każdym egzaminem przeżywają nieopisane emocje. Mamy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie doskonale i na odbieranych w czerwcu świadectwach pojawią się bardzo pozytywne wyniki. Koleżanki i Koledzy, jak co roku TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI, ŻYCZYMY POWODZENIA I ZDANYCH JAK NAJLEPIEJ EGZAMINÓW, ŚWIADECTW MATURALNYCH, Z KTÓRYCH BĘDZIECIE DUMNI I DUŻO WYTRWAŁOŚCI W OCZEKIWANIU NA WYNIK! PRZED WAMI JESZCZE EGZAMINY ZAWODOWE!!!!!

   

Dnia 28.04.2014 r. na naszej sali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łowickiego w Drużynowym Machaniu Yoyo dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014.  więcej >>>
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W piątek 25 kwietnia pożegnaliśmy uczniów programowo najwyższych klas technikum.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 klas czwartych, zgodnie z tradycją, została rozpoczęta hymnem narodowym. Po powitaniu przybyłych gości krótkie przemówienia wygłosili: dyrektor szkoły, p. Jan Sałajczyk, przedstawiciel Starostwa Powiatowego, p. Krzysztof Janicki oraz reprezentant rodziców klas maturalnych, p. Aneta Benda. Nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, młodszych uczniów w imieniu klas kończących pożegnali: Dorota Sadowska i Krzysztof Balik.
W roku szkolnym 2013/ 2014 naukę w Technikum nr 3 ukończyło 101 uczniów, Katarzyna August z klasy IV TH otrzymała świadectwo z wyróżnieniem ( średnia 4,83 z czterech lat nauki).
Na sali gimnastycznej wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły wszystkim uczniom klas kończących:
klasy IV TH - wych. p. Barbara Starzec
klasy IV TKucharz - wych. p. Maja Sawczenko - Rondoś
klasy IV TOUG - wych. p. Alicja Trejter
klasy IV TKelner/ TOT - wych. p. Dariusz Balcerzak
klasy III TU-K - wych. p. Małgorzata Antosik
W obecności całej społeczności szkolnej wręczone też zostały nagrody książkowe i rzeczowe za najlepsze wyniki w nauce, udział w konkursach przedmiotowych i zawodach, pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły oraz wolontariat.
W gronie najlepszych uczniów klas kończących w roku szkolnym 2013/2014 znaleźli się:
klasa IV TH:
August Katarzyna śr. ocen- 4,93; zachowanie wzorowe
Kosiorek Iwona śr. ocen-4,20; zachowanie wzorowe
Anyszka Justyna śr. ocen-4,07; zachowanie wzorowe
Małecka Ewa śr. ocen-4,07; zachowanie wzorowe
Balik Krzysztof śr. ocen-4,13; zachowanie wzorowe
Pająk Marta śr. ocen-4,00; zachowanie wzorowe
Zagawa Justyna śr. ocen-4,07; zachowanie wzorowe

klasa IV TOUG:
Monika Zimna – średnia ocen 4,37, zachowanie wzorowe
Katarzyna Bura – średnia ocen 4,18, zachowanie wzorowe
Edyta Wacławiak – średnia ocen 4,00, zachowanie wzorowe
Barbara Lelonkiewicz – średnia ocen 4,00, zachowanie wzorowe
Ewelina Pryk – średnia ocen 4,00, zachowanie wzorowe

klasa IV TKucharz
Lesiewicz Piotr -śr.4,71, wzorowe
Owczarek Karolina - śr. 4,33, wzorowe

klasa IV TOT:
Ewelina Benda – średnia ocen 4,06 – zachowanie wzorowe

klasa III TU-K:
Anna Woźniak- zachowanie wzorowe, średnia ocen 4,23
Karolina Malczyk- zachowanie wzorowe, średnia ocen 4,15

Uczniowie klas trzecich, życząc koleżankom i kolegom powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych oraz dorosłym życiu, wręczyli im skromny upominek- długopis i zaprezentowali zabawny program artystyczny.
Niezwykle emocjonujące było pożegnanie absolwentów z wychowawcami, łez nie zabrakło....

Galeria zdjęć

W ramach Projektu "Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę", na dwutygodniowe praktyki zawodowe wraz z opiekunem, do Niemiec wyjedzie w czerwcu 2014 r. pierwsza grupa piętnastu uczniów klas trzecich naszej szkoły, tj.: kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa - 7 osób i kelner – 8 osób, zaś na przełomie czerwca i lipca 2014 r. – druga grupa, również piętnastu uczniów, kształcących się w zawodach: technik organizacji usług gastronomicznych – 7 osób i kucharz – 8 osób.
Działanie to realizowane jest przez naszą szkołę – beneficjenta Projektu w partnerstwie
z INTER International Education & Trainings s.c. w Warszawie (partner wysyłający) oraz Vitalis GmbH w Schkeuditz – Niemcy (partner pośredniczący). więcej >>>

                        

Gimnazjaliści i sympatycy naszej szkoły! Przed monitory!

"W zdrowym ciele zdrowy duch!"- wszyscy doskonale znamy te słowa klasyka. Ale nie wszyscy traktujemy je poważnie...
Uczniowie w ,,Reymoncie" tych słów nie lekceważą. Film, który za chwilę dzięki jednemu kliknięciu obejrzycie, pokazuje, że Oni dobrze znają zasady zdrowego odżywiania. Dlatego są tacy piękni, młodzi i radośni!!!!
Smacznie gotują, elegancko obsługują swoich gości, w każdej wolnej chwili uprawiają sporty. Przecież nie tylko Marcel może machać zawodowo yoyo, a Adam i Adrian szałowo tańczyć breakdance...Wystarczy tylko dbać o zdrowie, a tego nauczyć się można jedynie w naszej szkole, w niej się dużo i "smacznie " dzieje....
Chcecie spróbować? Na początek wykorzystajcie nasze przepisy (sprawdzone), a najlepiej zostańcie naszymi uczniami! A ci, którzy kiedyś wybrali inaczej niech żałują, bo takiej atmosfery do rozwijania siebie i do nauki, jak u nas, próżno szukać!
Zapraszamy na film. (żródło: youtube.com)

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w miejscowości Buczek odbył się 37 Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W szranki stanęła młodzież z 24 powiatów wojewodztwa łódzkiego. Nasz region reprezenowało troje uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Szkoły ponadgimnazjalne powiatu łowickiego reprezentował uczeń naszej szkoły Piotr Lesiewicz z klasy IV Kucharz. Zajął on ex aequo piąte miejsce po części pisemnej. Dogrywka niestety wyeliminowała go z dalszych turniejowych potyczek.

10 kwietnia 2014 r. spotkaliśmy się na uroczystym apelu z okazji obchodów dni pamięci narodowej, przypadających w kwietniu.W poprzednich latach wspominaliśmy wojenne losy ludności żydowskiej, mieszkającej w Polsce,debatowaliśmy na temat słuszności wybuchu powstania warszawskiego w 1944 r. W tym roku spotkanie poświęcone było naszym bliskim, którzy przeżyli koszmar II wojny światowej.Część odczytanych fragmentów wspomnień to prace konkursowe.Apel przygotowała grupa uczniów z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, pod kierunkiem p.J.Rybus.Wzruszające pieśni Czesława Niemena i "Czerwonych Gitar" przygotowała i wykonała Jagoda Siatkowska z kl. II ZSZ Kucharz.

         

Szkolny Konkurs Geograficzny
Dnia 9 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs geograficzny pod hasłem: "Środowisko przyrodnicze Ziemi Łowickiej", przygotowany przez nauczycielkę geografii, p. Agnieszkę Stępniewską. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań środowiskiem przyrodniczym regionu łowickiego. Uczestniczyło w nim 12 uczniów klas technikum hotelarskiego oraz technikum obsługi turystycznej. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 17 zadań. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Radosław Umiński - kl. I TH
II miejsce - Ewelina Selenta - kl. III TOT
III miejsce - Aleksandra Ozimek - kl. II TH
3 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie przy ul. Majdańskiej 30/36 odbyła się 6 edycja ogólnopolskiego konkursu „Życie ze smakiem – Cztery pory roku”.
Naszą szkołę reprezentował Piotr Lesiewicz z klasy IV Technikum Kucharz, opiekunem ucznia była dr inż. Agnieszka Wiosetek-Reske. Celem konkursu było zachęcenie uczniów szkół gastronomicznych do współzawodnictwa, podnoszenia swoich umiejętności i zaistnienia w środowisku gastronomicznym. Każdy z szesnastu uczestników losował porę roku – wiosnę, lato, jesień, zimę a następnie przygotowywał danie zasadnicze, składające się z łososia i dodatków, które nawiązywały do wylosowanej pory roku. Jurorami konkursu byli: Andrzej Polan, Mirosław Reszczyk, Jarosław Uściński, Marek Rybacki, Maciej Wawryniuk, Mariusz Nowicki i Maciej Kołodziejczyk.
Opiekunowie uczniów w czasie trwania konkursu wzięli udział w trzech szkoleniach: na pierwszym przedstawiciele firmy Cafe Vergnamo dali pokaz parzenia kawy, na drugim firma MONINI zapoznała nauczycieli z różnymi rodzajami syropów i możliwościami ich wykorzystania, natomiast firma DILMAH przedstawiła sposoby parzenia różnych rodzajów herbat. Galeria zdjęć

21 marca br. odbył się w naszej szkole "Dzień otwarty".

W tym roku zorganizowany był pod hasłem „ Kulinarne podróże po…”
 

Każdy zwiedzający naszą placówkę otrzymał specjalny bilet od konduktorów i ruszał w podróż, podczas której zwiedzał pracownie i pomieszczenia klasowe naszej placówki. Niektóre z nich były tego dnia „namiastką” państw , których języków uczy się młodzież w naszej szkole. W każdej znajdowały się flagi narodowe, można było podziwiać prace plastyczne młodzieży , pomoce dydaktyczne do nauki języków, skosztować charakterystycznych dla danego kraju wypieków np.: w sali niemieckiej ciasto Baden Baden, w austriackiej serwowano tort Sachera, we francuskiej croissanty, a angielskiej i amerykańskiej - mufiny, a nawet wziąć udział w konkursie. Taki właśnie sprawdzian wiedzy przygotowali nauczyciele języka niemieckiego. Po obejrzeniu filmu o jednym z zabytków Berlina za udzielenie poprawnych odpowiedzi uczestnicy konkursu otrzymywali okolicznościowy dyplom oraz nagrodę. Międzynarodowa podróż przeplatała się z wizytą w innych pracowniach naszej szkoły, gdzie czekały na zwiedzających kolejne atrakcje. Taką niewątpliwie były np.: synchroniczny pokaz kelnerski, cieszący się dużym zainteresowaniem oglądających, pokaz carvingu w pracowni gastronomicznej, czy ekspozycje reklamowe.


W bardzo interesujący sposób zorganizowana była także ekspozycja zachęcająca do nauki w nowych kierunkach kształcenia w ramach 3-letniej zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach: kucharz, cukiernik, operator maszyn w przemyśle włókienniczym, krawiec.
 

Wycieczka po szkole kończyła się wizytą w pracowni fryzjerskiej, gdzie zwiedzający mogli skorzystać z prostych zabiegów np.: masażu głowy, prostowania włosów, podziwiać kunszt fryzjerski uczennic klasy I TUF, które rywalizowały w Konkursie fryzur wieczorowych, gdzie jurorami byli odwiedzający nas gimnazjaliści. Zwyciężczynią w tej rywalizacji została Edyta Gołębiewska.

 

 

 

Pokaz kelnerski podczas dni otwartych w ZSP nr 3. Klasa 2 kelner.

 


Wszystkich gimnazjalistów zachęcamy do podjęcia nauki w naszej szkole i mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże dokonać im właściwego wyboru dalszego kształcenia.
 

Galeria zdjęć

W dniu 21.03.2014 roku uczestniczyliśmy w XIV Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów, które odbyły się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Szkiełka w Łowiczu. Nasze stoisko cieszyło się jak zwykle dużym zainteresowaniem.
Przygotowaliśmy wirtualną prezentację poszczególnych kierunków kształcenia oraz naszych dokonań kulinarnych, a także film zrealizowany przez uczniów pt.: "Zdrowo i wesoło" promujący właściwe nawyki żywieniowe. Gimnazjaliści pytali o warunki przyjęć do technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, atmosferę panującą w szkole oraz praktyki zawodowe. Bardzo często zatrzymywali się przed wyświetlanymi prezentacjami i podziwiali między innymi naszych uczniów obsługujących różnorodne bankiety, pięknie zaaranżowane stoły okolicznościowe oraz bazę dydaktyczną i miłą atmosferę panującą w szkole uwidocznioną w kadrach filmu. Nowością na targach były prezentacje łowickich firm. Firma Steven zaprezentowała maszynę dziewiarską, która wzbudziła niemałe zainteresowanie przybliżając pracę w zawodzie operator maszyn w przemyśle włókienniczym będącym w naszej ofercie.
Natomiast na spotkanie z rzeczywistością, Gimnazjaliści zostali zaproszeni do odwiedzenia szkoły w tym samym dniu w godz. 9:30 – 16:00 do gmachu przy ulicy Powstańców 1863 r. 12d w celu zobaczenia bazy dydaktycznej, spotkania z młodzieżą i nauczycielami. Tegoroczna prezentacja szkoły to podróż "niezwykłym pociągiem" przez kraje, których języki poznajemy w czasie naszej nauki.

Na rok szkolny 2014/2015 proponujemy:

 

Technikum ( 4-letnie) kształcące w zawodach:
• technik obsługi turystycznej
• technik hotelarstwa
• technik żywienia i usług gastronomicznych
• kelner
• technik usług fryzjerskich
• technik organizacji reklamy


Zasadniczą Szkołę Zawodową ( 3-letnią) kształcącą w zawodach:
• kucharz
• cukiernik
• krawiec
• operator maszyn w przemyśle włókienniczym


Tegoroczne stoisko targowe przygotowali:

nauczyciele:
• Bożena Felczyńska-Pieklak - kierownik szkolenia praktycznego
• Elżbieta Kotlarska
• Agnieszka Markus – Gąsiorowska

oraz uczniowie:
• Monika Grabowicz
• Milena Niedziela
• Agnieszka Woźniak
• Szymon Bielecki
• Sebastian Plichta
• Mikołaj Ulasiewicz

Galeria zdjęć

18 marca 2014 r. z wizytą w naszej szkole, w ramach cyklu Ludzie z pasją, był kolejny gość – dziennikarz i reporter Faktów TVN - Paweł Płuska.
Na wstępie dziennikarz opowiadał o początkach swojej kariery zawodowej. Pierwsze kroki stawiał w studenckim radiu. Poprzez pracę w innych stacjach radiowych i zatrudnienie w 2002 r. w telewizji TVN, trafił w 2004 r. do Faktów TVN, gdzie został reporterem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii z przygotowań wielu reportaży, realizowanych w kraju i za granicą. Jako dziennikarz był świadkiem pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, a także obserwował w Moskwie nastroje i wydarzenia po katastrofie smoleńskiej. Reporter przybliżył postacie ze sceny politycznej Polski i świata, m.in. sylwetkę libijskiego dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego czy prezydenta Rosji, Władimira Putina.
Relacje z życia polityczno – gospodarczego przeplatały się z ciekawymi anegdotami z dziennikarskiej pracy. Dziennikarz nie ukrywał również faktu, że pracuje "24 godziny na dobę", co nieobojętne jest jego rodzinie. Pasja, z jaką wykonuje swój zawód, pozwala mu jednak łączyć życie prywatne i zawodowe.
Na koniec skierował słowa bezpośrednio do uczniów, którzy u progu dorosłości staną przed wyborem własnej drogi życiowej. On, jako absolwent Technikum Hodowlanego w Łowiczu, politolog z wykształcenia i dziennikarz z zawodu, zachęcał do realizacji marzeń, podejmowania decyzji, które pozwolą na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.

           
Wycieczka czwartoklasistów

Uczniowie klas: IV TH, IV TKucharz i III TU we wtorek 18 marca pojechali na poruszającą i na długo pozostającą w pamięci wycieczkę do Miejsca Pamięci i Zwiedzania Auschwitz- Birkenau. W towarzystwie przewodników zwiedzali teren byłego obozu zagłady i z wielkim poruszeniem wysłuchali opowieści o codziennym życiu więźniów,o śmierci i okrucieństwie hitlerowców.Pod Ścianą Śmierci zapalili znicze, składając tym samym symboliczny hołd wszystkim ofiarom Zagłady. Trudno komentować wrażenia uczestników wyjazdu, ale wymowne było stwierdzenie wielu z nich, że każdy Polak chociaż raz w życiu powinien pojechać do Oświęcimia.
Na targach w Skierniewicach!

12 marca 2014 r. odbyły się Targi edukacyjne - Szkoła dla Gimnazjalisty, zorganizowane przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Leszka Trębskiego. W hali OSiR w Skierniewicach ofertę edukacyjną zaprezentowało ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych ze Skierniewic oraz powiatu, jak również z sąsiednich miejscowości.
Staraliśmy się w sposób profesjonalny i elegancki przedstawić naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nasza ekipa Bożena Felczyńska-Pieklak – kierownik szkolenia praktycznego, Elżbieta Kotlarska i Ewelina Jabłońska – nauczycielki oraz uczniowie: Dorota Sadowska kl. IV Kucharz, Milena Niedziela i Mikołaj Ulasiewicz kl.II TH oraz Daniel Siekiera kl.IIITOT miała pełne ręce roboty. O tym jakiego wyboru dokonają gimnazjaliści dowiemy się we wrześniu.

         
7 marca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs z Zakresu Żywienia Człowieka na temat: "Potrawy, napoje, zwyczaje żywieniowe obowiązujące w kuchniach wybranych narodów".
W konkursie wzięły udział zespoły z następujących szkół:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach
5. Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy
6. Centrum Kształcenia Praktycznego w Piątku
7. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie
8. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III Kucharz: Jakub Pawłowski i Michał Błędowski wraz z opiekunem, p. Agnieszką Polak. W tegorocznej edycji uczniowie mieli do rozwiązania test z zakresu technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta. Pytania związane były z tematyką konkursu. Na uczestników konkursu czekały dodatkowe atrakcje: Donna i Arkadiusz Dalikowie przeprowadzili prelekcję "Taki jest mój kraj", poświęconą kulturze i kuchni chińskiej. Drugą atrakcją był wykład "Wszystko ma gdzieś swój początek" perfekcyjnie prowadzony przez pana Dariusza Kosiorka - Master Bartendera z Poznańskiej Akademii Barmanów. Uczestnicy poznali napoje alkoholowe, typowe dla kuchni wybranych narodów oraz w zarysie sposób ich produkcji, konsumpcji, podania, a także zastosowania do produkcji napojów mieszanych. Miło spędzony czas w kutnowskiej szkole gastronomicznej zakończyło rozdanie dyplomów uczestnictwa.


         

Dzień Kobiet
W piątek 7 marca o godz. 10 rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.Zebranym na sali słuchaczom profesor Gryzipiórek przedstawił definicję kobiety. Z pomocą asystentki opowiedział o pięciu typach kobiet: sportsmenki, kokietki, kumpelki, dziewuszki oraz feministki.
Niewątpliwie atrakcją dnia byli młodzi mężczyźni z klasy I TH, paradujący przed publicznością w damskich strojach.
Kolejnym elementem przedstawienia była inscenizacja stworzenia raju, z Adamem i Ewą
w roli głównej, a w kreacjach tych zobaczyliśmy koleżanki i kolegów z klas: III Kucharz
i II TH. Tę część przedstawienia uświetnił koncert zespołu "Ich trójka", z wokalistą Marcinem Skrzyneckim, uczniem kl. IV Kucharz oraz, "tancerkami": Jakubem Kaźmierczakiem oraz Wiktorem Haczykowskim z klasy ITH.
Panowie na pamiątkę rajskiego spotkania podarowali wszystkim paniom czerwone jabłuszko na drugie śniadanie. Do życzeń w imieniu męskiej części kadry pedagogicznej dołączył się dyrektor Jan Sałajczyk, który zaprosił panie na kawę i ciasto.
Galeria zdjęć
21.02.2014 roku w naszej szkole odbył się koncert zespołu Maleo Reaggae Rockers pt. "Warto żyć". Wokalista i gitarzysta zespołu, Dariusz "Maleo" Malejonek, mówił i śpiewał o tym, jak nałóg niszczy to, co dla człowieka jest najcenniejsze – rodzinę, pracę, wartości duchowe, przyjaźń, zdrowie. Odwoływał się do wydarzeń na Ukrainie, gdzie w tych trudnych chwilach koncertował wraz z zespołem oraz do bohaterskich zachowań z czasów II wojny światowej. Artysta opowieści przeplatał dyskusją z młodzieżą i utworami muzycznymi. Słuchacze znają również "Maleo" z czasów, gdy był członkiem zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 i Arka Noego.    

         

14 lutego 2014 roku odbył się IV szkolny konkurs aranżacji stołów - "Walentynkowe Inspiracje", do którego zgłosiło się 8 drużyn z klas: ITOR, ITŻ, ITKelner i II ZSZ- kucharz. Dwuosobowe drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i samodzielnością w przygotowaniu elementów dekoracyjnych. Na stołach dominował kolor czerwony, młodzież wykorzystała do aranżącji: płatki róż, świece, serca wykonane z różnych materiałów, romantyczne kompozycje kwiatowe. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań zawodowych, pobudzanie kreatywności i wyrabianie poczucia estetyki. Komisja konkursowa przy wyborze najładniejszego i najbardziej romantycznego stołu wzięła pod uwagę wrażenia estetyczne i pomysłowość.
Mimo, iż konkurs miał charakter rywalizacji o miano najlepszego aranżera w szkole, to przebiegał w bardzo miłej i życzliwej atmosferze, a uczestnicy doskonale się bawili.
Wyniki:
I miejsce - Joanna Banasiak, Paulina Gajda z kl. ITOR
II miejsce - Agnieszka Michalska, Monika Markus z kl. ITKelner
III miejsce - Karolina Kaźmierczak, Oliwia Godos z kl. ITKelner
Wyróżnienie
Olga Żuchowska, Weronika Karcz z kl. ITOR
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody w postaci piernikowych serc. Gratulujemy.

Galeria zdjęć

Nietypowo, ale bardzo ciekawie przebiegał Dzień Świętego Walentego w naszej szkole.
Uczniowie klasy III technikum w zawodzie kucharz zorganizowali mini – widowisko: „Randka w ciemno”. Pomysł przedstawienia zrodził się co prawda na kilka dni przed Walentynkami, ale ogromne zaangażowanie młodzieży sprawiło, że spektakl osiągnął wręcz profesjonalny poziom. Scenariusz „Randki w ciemno” opracowała Ilona Śliwińska, a w jego realizację włączyła się cała klasa. Nad sprawnym przygotowaniem i przebiegiem „programu” czuwała nauczycielka języka niemieckiego, Małgorzata Antosik.
W rolę poszukującej życiowego partnera Anity wcielił się Marceli Okraska (uczeń klasy III Technikum Uzupełniającego - kucharz). Kandydatami na ukochanego były zaś przebrane za mężczyzn uczennice III TK. Przyznać należy, że w nowych wcieleniach uczniowie sprawdzili się doskonale.
Jednak największą atrakcją był udział w programie kandydatek na wybrankę serca, które odegrali wręcz szałowo chłopcy z III TK. Damian Rzeszot (uczeń III TU) miał wielki dylemat, dokonując wyboru spośród kandydatek.
Skojarzone pary otrzymały atrakcyjne nagrody :majowy weekend w Łowickim Parku Rozrywki "Błonie ", ufundowany przez Grono Pedagogiczne ZSP nr 3 w Łowiczu oraz Złoty Pakiet Karnetów do Bajkolandu, którego fundatorem jest Dyrekcja tej placówki.
Niezwykłą „Randkę w ciemno” zakończył wspólny taniec. Gratulujemy uczniom pomysłu na imprezę walentynkową i dziękujemy za świetną zabawę.

Galeria zdjęć

         

W czwartek 13 lutego w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Floriana 1 odbył się w etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Fortuna i Piotr Lesiewicz z klay IV K oraz Mateusz Malejka z klasy I TŻiUG. Cała trojka uczniów zakwalifikowała się do ustnej części finałowej. Jednak do kolejnego etapu dostał się tylko Piotr Lesiewicz. Gratulujemy!
Spotkanie z kulturą
W poniedziałek 10 lutego uczniowie dwóch klas czwartych technikum, tj. przyszli hotelarze i kucharze, obejrzeli w Skierniewicach spektakl teatralny ,,Tango", wystawiony przez Teatr im. Słowackiego w Krakowie. Znany dramat Sławomira Mrożka, w bardzo współczesnej interpretacji, wzbudził ogromne zainteresowanie młodzieży, która nawet nie spostrzegła mijającego czasu. Po raz kolejny twórcy sztuki teatralnej dowiedli, że można znaleźć sposób na pokazanie klasyki młodemu widzowi i że teatr nie nudzi.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy!


Jedzenie kojarzy się z miłymi odczuciami. Z prawdziwą przyjemnością spożywamy posiłki przygotowane przez najbliższych, czy też inne osoby. Nie tylko konsumowanie potraw może być niebywałą przyjemnością, ale z pewnością jeszcze wspanialsze doświadczenie stanowi ich przygotowywanie i następnie smakowanie w miłym towarzystwie. Wielu z nas jest smakoszami a nie twórcami wyśmienitych dań. Ale… wszystko się może zmienić!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu ma przyjemność zaprosić uczniów Państwa szkoły, wraz z opiekunami, do wzięcia udziału w warsztatach gastronomicznych.  więcej >>>
16.01.2014 r. w łowickim muzeum uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty bankiet z okazji nadania tytułów Marka Regionalna "Łowickie". Okręgowa Spóldzielnia Mleczarska w Łowiczu otrzymała tytuł Super Marki, dlatego na stole bankietowym królowały potrawy sporządzone z mleka i przetworów mlecznych. W przygotowanie bankietu zaangażowani byli uczniowie klas: I TŻiUG, II TŻiUG, III TK, IV TK oraz III TKe pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Galeria zdjęć
STUDNIÓWKA 2014
W sobotę 11 stycznia przyszli maturzyści z naszej szkoły bawili się w restauracji "Szkiełka" w Łowiczu na balu studniówkowym. Ponad dziewięćdziesięciu uczniów w uroczystych strojach, ale i nastrojach, odtańczyło otwierające uroczystość polonezy, by następnie rozpocząć szampańską zabawę. Trwała ona do białego rana i przebiegała w niezwykle radosnej, życzliwej atmosferze. Do wspólnego tańca dołączyli też nauczyciele i zaproszeni goście. Noc przyniosła ze sobą mnóstwo niezapomnianych wrażeń, o których młodzież mogła porozmawiać na równie udanych poprawinach.

 Spotkanie z pasjonatem


W ramach projektu "Ludzie z pasją", zapoczątkowanego w bieżącym roku szkolnym przez Zbigniewa Zagajewskiego, autora niecodziennej lekcji historii oraz mistrza yo-yoingu, Marcela Ołubka, uczestnika programu "Mam talent", 03.01.2014 r. gościem naszej szkoły był
Piotr Antosik, wielokrotny medalista i mistrz Polski w rzucie oszczepem, obecnie trenujący w Stanach Zjednoczonych sportowiec. Piotrek zgromadzonym na sali uczniom opowiadał o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, kto w jego karierze sportowej odegrał znaczącą rolę, jak również o trudach treningu oraz o swoim hobby, jakim jest muzyka i granie w zespole rockowym. Kolejnym gościem w ramach cyklu będzie reporter "Faktów"- Paweł Płuska. Pomysłodawczyniami cyklu są : M. Antosik, A. Górecka oraz opiekun SU,
A. Wojciechowska.

 

 

20 grudnia w ZSP nr 3 w Łowiczu odbył się szkolny konkurs piosenki bożonarodzeniowej w językach obcych (ang., niem., fran.) pod hasłem „ Piosenka na gwiazdkę”. Pomysłodawcą, organizatorem i reżyserem widowiska była nauczycielka j. niem. Małgorzata Antosik, którą wspomagali w przygotowaniach: opiekun SU p. Aneta Wojciechowska, p. Adam Wroński, nauczyciele w-f a przede wszystkim młodzież-uczniowie tej szkoły.Część sali gimnastycznej, na której odbyła się impreza zamieniła się w klimatyczną salę widowiskową pełną migających światełek, ze świątecznie nakrytym stołem, cudowną choinką.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły, a szanowna komisja obradowała w następującym składzie: p. wicedyrektor Renata Plichta-Łazarska, p. Marcin Sierota- nauczyciel j. angielskiego, p. Katarzyna Wojciechowska- nauczyciel j. niemieckiego, p. Barbara Sałajczyk – nauczyciel j. francuskiego oraz Damian Rzeszot – uczeń klasy III TU. Ocenie podlegały: poprawność językowa, aranżacja, ogólne wrażenie artystyczne.
Do rywalizacji przystąpiło sześciu uczestników; Marcin Skrzynecki z utworem Stille Nacht, grupa uczniów z klasy IV TH z piosenką Noelque du bonheur, Natalia Szakiel z utworem Shake up Christmas, Magdalena Kowalska i Roksana Wieczorek z piosenką Jingle bell rock, Agata Wolińska z kolędą O Tannenbaum oraz klasa III K z utworem Last Christmas w niemiecko-angielskiej wersji.
Każdy z utworów wykonany był z profesjonalną wręcz oprawą świateł, slajdów, sztucznego dymu, tańczących Mikołajów.
W przerwie obrad jury zebranych na sali odwiedził oryginalny Mikołaj, który zatańczył breakedance. Uczniowie klasy III TU poczęstowali wszystkich widzów i artystów przygotowanymi przez siebie wypiekami.
Jury po burzliwych obradach ogłosiło werdykt.
W kategorii soliści:
1 m-ce Agata Wolińska
2 m-ce Marcin Skrzynecki
3 m-ce Natalia Szakiel
W kategorii zespoły:
1 m-ce Magdalena Kowalska i Roksana Wieczorek
2 m-ce klasa IV TH
3 m-ce klasa III Tk
Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!  Galeria zdjęć

Konkurs piosenki bożonarodzeniowe w ZSP 3 (żródło: youtube.com)

19 grudnia 2013 roku odbył się III szkolny konkurs aranżacji stołów - Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań zawodowych,wyrabianie poczucia estetyki i pielęgnowanie tradycji wigilijnych i świątecznych.

Do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie z klas:
II TH - Agata Rusek, Kinga Janiak
II Ke - Michalina Foks, Katarzyna Jakubczyk
II TŻiUG - Karina Polak, Ewelina Lenart
I TOR - Klaudia Białek, Weronika Karcz, Olga Żuchowska, Natalia Siejka
III Ke -Karolina Rubacha, Tomasz Mitręga

Komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze aranżacje, biorąc pod uwagę dobór elementów dekoracyjnych, pomysłowość i ogólne wrażenie estetyczne.

I miejsce - Agata Rusek, Kinga Janiak
II miejsce - Karolina Rubacha, Tomasz Mitręga
III miejsce - Karina Polak, Ewelina Lenart
Gratulujemy!

         

   

Wygrana Piotra Lesiewicza w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gastronomicznych „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2013”


W Warszawie 6 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gastronomicznych „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2013”. Szkoła reprezentowana była przez Piotra Lesiewicza ( klasa IV Kucharz) i Huberta Skalskiego (klasa I TŻiUG), ich trenerem była p. Agnieszka Wiosetek-Reske. Organizatorem konkursu była Grupa Dora Metal, Zespół Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Celem głównym konkursu było wykazanie się znajomością w przygotowaniu gorącej zakąski o charakterze wigilijnym z wykorzystaniem jesiotra oraz wykwintnych dań zasadniczych z wykorzystaniem udka z perliczki. Dodatkowo zespół musiał wybrać jednego zawodnika, który wykona zadanie techniczne: rozbiór jednej tuszki z kurczaka na elementy kulinarne: podudzia ze skórą i piersi bez skóry. Nasza reprezentacja przygotowała w ramach konkursu filet z jesiotra sous vide w towarzystwie duetu pierogów z musem borowikowym i pianką z buraków oraz perliczkę w sosie z czarnej porzeczki z jabłkowo-orzechową jaglaną leguminą.

Konkurs składał się z trzech etapów:
I etap - konkurencja techniczna – rozbiór na elementy kulinarne kurczaka
II etap - sporządzanie zakąski o charakterze wigilijnym
III etap - sporządzenie dania zasadniczego z wykorzystaniem udka z perliczki

To właśnie uczeń naszej szkoły, Piotr Lesiewicz, wygrał konkurencję techniczną.
Konkurs był prestiżowy, a w skład członków jury wchodziły takie osoby, jak: Kurt Scheller, właściciel Kurt Scheller Academy, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni Jarosław Uściński, uczestnik programu Top Chef, finalista Dariusz Kuźniak.
Galeria zdjęć

         

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W środę 11 grudnia świętowaliśmy Dzień Patrona,wpisany już w tradycję szkoły. Jak zawsze było interesująco i zabawnie. Uroczystość rozpoczął krótkim wystąpieniem pan dyrektor Jan Sałajczyk, po czym ogłoszone zostały wyniki konkursu wiedzy o patronie, przeprowadzonego wśród ,,pierwszaków". Laureatką została Agnieszka Jaros, uczennica klasy I TŻiUG, której wręczono nagrodę w postaci "Certyfikatu nietykalności". Następnym punktem programu była projekcja filmu, nagranego na szkolnych korytarzach przez reportera lowicz24.eu, który wraz z naszą koleżanką Agnieszką Woźniak przepytywał pierwszo-i czwartoklasistów, co wiedzą o Nobliście. Poziom wiedzy był, delikatnie mówiąc, zróżnicowany.... Niemniej oglądający
filmik bawili się doskonale.
By jeszcze raz przypomnieć i utrwalić wiadomości o życiu i twórczości Reymonta ,uczniowie klasy IV TKucharz przygotowali inscenizację,w której to ,,sam"pisarz opowiadał żonie Aurelii i słuchaczom o życiu i twórczych inspiracjach. Pojawili się także w krótkiej scence bohaterowi "Chłopów": Wójtowa, Wójt i Maciej Boryna. Było barwnie i regionalnie.
Druga część uroczystości to konkurs recytatorski pod hasłem: "Najlepsza interpretacja wiersza Juliana Tuwima", kończy się bowiem Rok Tuwima. Uczniowie klas drugich i trzecich, solo i w drużynach, zaprezentowali niezwykle ciekawe, widowiskowe inscenizacje utworów poety. Jury, w skład którego weszli: dyrektor szkoły, dwie nauczycielki języka polskiego oraz, tym razem oceniający a nie oceniany, Marcel Ołubek wyłoniło laureatów:

I miejsce -klasa II TŻiUG za interpretację "Rzepki"
II miejsce-Jagoda Siatkowska, uczennica kl.II ZSZ-K za interpretację "Zosi Samosi"
III miejsce- klasa III TKucharz za interpretację "Bambo"
Na zakończenie pełnego wrażeń i atrakcji dnia nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek. Były pierogi, chleb ze smalcem i pyszne ciasta, przygotowane oczywiście przez naszych uczniów, pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów gastronomicznych. Nikt nie poszedł do domu głodny.

Galeria zdjęć

Warsztatów gastronomicznych ciąg dalszy

Większości ludzi jedzenie kojarzy się z miłymi odczuciami, z prawdziwą przyjemnością spożywamy posiłki przygotowane przez najbliższych, czy też inne osoby. Wielu z nas jest smakoszami, a nie twórcami wyśmienitych dań. Ale… wszystko się może zmienić!
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty gastronomiczne, które przeprowadziła pani Jadwiga Wiśniewska, przy aktywnym udziale i pomocy uczniów klasy II TŻiUG. Tym razem uczestniczyli w nich gimnazjaliści. Gościliśmy uczniów klas drugich Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu wraz z opiekunką, panią Eweliną Kwaczyńską. Dnia 20 listopada 2013 r. udział w warsztatach gastronomicznych wzięli uczniowie klasy IIB, zaś 27 listopada – uczniowie klasy IIA.     więcej >>>

Patrycja Zając - stypendystką Prezesa Rady Ministrów


20 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
W gronie wyróżnionych znalazła się również uczennica klasy III Technikum Hotelarskiego- Patrycja Zając.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom wyróżniającym się w nauce, biorącym udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz mającym wzorowe zachowanie. Patrycji bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do pójścia w ślady wyróżnionej koleżanki.

         

Dnia 19 listopada 2013 roku w naszej szkole gościliśmy Ordynariusza ks. bp. Andrzeja Dziubę, który przybył w towarzystwie ks. prałata Wiesława Wronki. Cała społeczność przygotowała się na te odwiedziny.
Dyrektor szkoły, po przywitaniu dostojnego gościa, przedstawił krótką informację o szkole i profilach kształcenia, następnie uczniowie zaprezentowali pantomimę ,,Pójdźcie za Mną a sprawię, że będziecie łowić ludzi” /Mt 4,19/. Młodzież wykonała przygotowane dwie pieśni:
- "Pan powiedział: Ty pójdź za Mną",
- "Barka”.
Ks.bp. Andrzej Dziuba w swoim przemówieniu, skierowanym do grona pedagogicznego, uczniów, a także wszystkich pracowników, nawiązał do sylwetki patrona naszej szkoły – Władysława Stanisława Reymonta. Przypomniał o jego literackich osiągnięciach, a także o miejscu zajmowanym w sercu każdego Polaka. W żartobliwy i pełen miłości bliźniego sposób zachęcił uczniów do przyjęcia odpowiedzialnej postawy i świadomego uczestnictwa w społecznej edukacji. Życzył pomyślności, zdobywania rzetelnej wiedzy, a nauczycielom cierpliwości i ofiarnej służby na rzecz poszerzania kwalifikacji uczniów. Swoje przemówienie ks.bp.zakończył bożym błogosławieństwem dla wszystkich.
Następnie ksiądz biskup wraz z ks. prałatem, proboszczem Wiesławem Wronką udali się na poczęstunek, który był okazją do bezpośredniego spotkania i rozmowy ze wszystkimi nauczycielami naszego Zespołu.

      

         

12.11.2013 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do VI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań, przygotowany przez nauczyciela przedmiotów zawodowych - p.Ewelinę Jabłońską. Do etapu okręgowego, z największą liczbą punktów, zakwalifikowało się dwóch spośród 26 uczestników: Paweł Ruta i Justyna Anyszka - uczniowie klasy IV TH. Zwycięzcom gratulujemy!

W dniu 12.11.2013 r. w Łowiczu, na obiektach sportowych OSiR-u nr 1 , odbyła się Powiatowa Licealiada Szkolna w Piłce Ręcznej Dziewcząt na rok szkolny 2013/2014, w której rywalizowały uczennice naszej szkoły. więcej >>>

11 listopada obchodziliśmy wspólnie 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W tym roku nasza szkoła postanowiła inaczej świętować ten ważny dzień. Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski zaprosili do udziału w uroczystościach rocznicowych członków Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty.
Panowie z grupy rekonstrukcyjnej przygotowali wykład na temat: „ Historia walk toczonych przez 10 Pułk na terenie Łowicza". Opowiedzieli, jak bardzo żołnierz, powstaniec poświęcał się, abyśmy mieli wolną ojczyznę.
Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły eksponaty przyniesione przez zaproszonych gości. Wyposażenie polowe żołnierza było bardzo ciężkie – mundur mężczyzny ważył 32 kg, kobiety natomiast 24 kg (ciężary te na własnych barkach odczuli: Monika Grabowicz, uczennica klasy IV Kelner/TOT i Daniel Wodzyński z klasy ITH). Żołnierską modę prezentowali: Martyna Kaźmierczak z klasy IV Kucharz i Maciej Jarecki z klasy III TU oraz Marcel Ołubek, uczeń klasy IV Kucharz.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli następujący nauczyciele: Aneta Wojciechowska, opiekun SU, Ewelina Jabłońska, Agnieszka Stępniewska oraz Jolanta Rybus. Galeria zdjęć
W związku z obchodami Święta Niepodległości 9 listopada 2013 r. odbyła się w Łowiczu miejsko-powiatowa uroczystość upamiętniająca rocznicę 11 listopada 1918 r. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych, ZHP, oświaty, związków zawodowych, kombatanci, delegacje samorządów uczniowskich oraz goście. Następnie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje szkół i stowarzyszeń złożyły kwiaty -symbol naszej pamięci. Za oprawę gastronomiczną uroczystości odpowiedzialna była nasza szkoła. Uczniowie klasy III TKelner: Izabela Anasiak, Klaudia Białek, Kinga Grabowicz, Karolina Rubacha oraz klasy III TKucharz: Ilona Gawęcka, Mariusz Gruza, Joanna Frankowska, Katarzyna Jaros przygotowali dla gości, biorących udział w uroczystości, słodki poczęstunek.
W środę 06 listopada br.,w murach naszego Zespołu, odbyły się szkolne eliminacje XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział w Łodzi. Uczestniczyło w nich dwunastu uczniów.
Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się dwaj uczniowie klasy IV TH: Paweł Ruta i Krzysztof Balik. Odbędą się one w Łodzi w Zespole Szkół Ekonomiczno -Turystyczno -Hotelarskich w dniu 10 stycznia 2014. Do konkursu laureatów przygotowuje pani Barbara Starzec.
„Kuchnia polska na Mazowszu 2013”

Uczniowie klasy III TU: Anna Woźniak i Damian Rzeszot oraz Karolina Wasiak z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie kelner, pod kierunkiem nauczycielki, p. Agnieszki Wiosetek-Reske, wzięli udział w pierwszym etapie konkursu „Kuchnia polska na Mazowszu 2013”. Organizatorem V Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego jest Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie, ul. Komorska 17/23 oraz Stalgast Sp. z.o.o., przy wsparciu i pomocy merytorycznej szefów kuchni oraz mistrzów kelnerskich. Konkurs Gastronomiczny składa się z dwóch konkursów:
  1. Konkurs Kulinarny organizowany jest pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni według zasad regulaminowych (WACS) World Association of Chefs Societies.
  2. Konkurs Kelnerski organizowany jest pod patronatem Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika.

Cele główne konkursu to:

  1. kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej,
  2. doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych,
  3. podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i firmami związanymi z gastronomią,
  4. doskonalenie zawodowe i organizacyjne nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów.

Do zgłoszenia ekipy konieczne było przygotowanie przepisu na danie konkursowe, składające się z przekąski oraz dania głównego, z wykorzystaniem obowiązkowych produktów: pstrąga oraz piersi z indyka i żółtego sera. Na przystawkę uczniowie przygotowali pierożki z pstrągiem i sosem pomidorowym, natomiast na danie zasadnicze polędwiczkę wieprzową z drobiowym knelem, sosem z zielonego pieprzu i zapiekanymi ziemniakami.

 

PRZYSTAWKA 

DANIE GŁÓWNE

W dniu 02.11.2013 r. w Łowiczu na obiektach sportowych OSiR-u nr 1 odbyła się Powiatowa Licealiada Szkolna w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców na rok szkolny 2013/2014.
W zawodach wystartowało 7 zespołów. Dziewczęta podzielone były na dwie grupy ,w których grano każdy z każdym. Mecz rozgrywany był do 3 zwycięstw, a każdy pojedynek w meczu do 2 setów do 11 punktów. Nasza reprezentacja dziewcząt (Patrycja Anyszewska, Jagoda Siatkowska, Marta Bodek) w wyniku losowania trafiła do mniej licznej grupy z ZSP 2 (potocznie Blich) oraz ZSP 4 (Ekonomik).
W pierwszym meczu dziewczęta gładko pokonały Ekonomik 3:0. W drugim meczu przegrały jednak 1:3 z Blichem. W związku z tym do meczu półfinałowego wyszły z grupy z drugiego miejsca, gdzie natknęły się na zwyciężczynie drugiej grupy, drużynę II LO (Medyk). W półfinale Jagoda Siatkowska wygrała pierwszy pojedynek 2:1. W kolejnym Patrycja Anyszewska przegrała 0:2. W grze podwójnej czyli tzw. deblu zagrały Patrycja Anyszwska i Marta Bodek, dziewczęta gładko wygrały 2:0. W czwartej odsłonie tego meczu Patrycja Anyszewska bez problemów pokonała przeciwniczkę z II LO i mecz zakończył się wynikiem 3:1. A więc dziewczęta awansowały do finału zawodów, w którym po raz kolejny zmierzyły się z mocnym zespołem dziewcząt z Blichu. Pierwsze dwa pojedynki Patrycja oraz Jagoda przegrały po 2:0. Po czym przyszedł czas na debla w którym to zagrała Marta Bodek oraz Patrycja Anyszewska. Dziewczęta dzielnie walczyły i wygrały kolejnego debla w turnieju 2:1. Warte podkreślenia jest to że nasze dziewczęta nie przegrały żadnej gry deblowej w całych zawodach. W meczu mieliśmy wynik 2:1 dla zespołu z Blichu. W następnym pojedynku Patrycja Anyszewska pokonała Martynę Wiankowską 2:0, a więc w całym meczu zrobił nam się remis 2:2. Ostatni mecz należał do Jagody Siatkowskiej, która jednak przegrała z Dorotą Wolińską 0:2 i nasze dziewczęta po pięknej walce przegrały w finale 2:3. Reprezentacja dziewcząt za zajęcie 2 miejsca otrzymały pamiątkową statuetkę oraz wywalczyły awans na zawody rejonowe, które odbędą się 13 grudnia 2013 roku w Białej Rawskiej.

W dniu 02.11.2013 r. w Łowiczu na obiektach sportowych OSiR-u nr 1 odbyła się Powiatowa Licealiada Szkolna w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców na rok szkolny 2013/2014.  więcej >>>

 

 

,,Nasz talent"

Za nami wielkie emocje sobotniego wieczoru....... Marcel jest w finale programu ,,Mam talent"!!! Show, który zaprezentował, zachwycił nie tylko jury, ale także publiczność
i telewidzów. Z ciekawością czekamy na finałowy występ naszego kolegi i trzymamy kciuki. Wszyscy jesteśmy dumni z ucznia naszej szkoły!

Mam Talent VI. Marcel Ołubek. Półfinał. (żródło: youtube.com)

Od kilku dni tematem numer jeden w szkolnych rozmowach jest występ naszego kolegi, ucznia klasy IV TKucharz, Marcela Ołubka, w programie stacji TVN ,, Mam talent". Wszyscy z niecierpliwością czekamy na najbliższą emisję kolejnego odcinka show, w którym Marcel wystąpi w grupie półfinalistów.
Przygodę z yoyo rozpoczął już w szkole podstawowej, nic więc dziwnego, że na swoim koncie ma liczne sukcesy i zwycięstwa w zawodach oraz turniejach w kraju i poza jego granicami. W roku ubiegłym został zwycięzcą Łódzkiej Ligi YOYO. Uczy też sztuki yoyowania młodszych kolegów.
Ze szkolnych korytarzy kojarzymy Marcela z nieodłącznym atrybutem-z yoyo oczywiście. Naszej społeczności próbkę umiejętności zaprezentował, wraz z kolegami, na ubiegłorocznych obchodach Dnia Patrona, budząc zainteresowanie i wywołując głośny aplauz. Jego talent zachwyca wszystkich. Dlatego oczywistym jest, że w sobotę wieczorem zasiądziemy przed odbiornikami telewizorów dopingując Marcela
i wysyłając liczne sms-y!
POWODZENIA MARCEL!!!!!!

Próbkę talentu naszego kolegi można zobaczyć na załączonym filmiku. (żródło: youtube.com)

 

Dnia 22.10.2013 r. w pracowni gastronomicznej naszej szkoły odbyły się warsztaty poświęcone zdrowemu żywieniu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy III A Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łowiczu. Zajęcia przeprowadziła pani Jadwiga Wiśniewska - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, a wspomagali ją z wielkim zaangażowaniem uczniowie klasy III technikum, kształcącego w zawodzie kucharza, wraz ze swoją nauczycielką panią Jadwigą Krasowską.
Warsztaty rozpoczęły się pogadanką na temat zapotrzebowania organizmu ludzkiego na produkty żywnościowe z poszczególnych grup artykułów spożywczych. Omówiono, z czynnym udziałem uczestników zajęć, dziesięć zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej, w oparciu o piramidę zdrowego żywienia. Poruszono nie tylko kwestie bezpośrednio związane z samym odżywianiem i właściwym przygotowywaniem posiłków, ale także zwrócono uwagę na nieodzowny element, łączący się z prawidłowym żywieniem, jakim jest aktywność fizyczna. Druga część warsztatów sprawiła dzieciom jeszcze większą frajdę, gdyż przyrządzały one kanapki na ciepło - smakowite tościki i zdrowe desery z wykorzystaniem owoców, stosując się oczywiście do zaleceń i uwag pani prowadzącej zajęcia, a także pod czujnym okiem osób jej pomagających. Wypiekały pierniczki oraz dekorowały je pisakami spożywczymi i samodzielnie zrobionym lukrem. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sposobów wykonywania różnych dekoracji potraw z warzyw i owoców.
Mamy nadzieję, iż warsztaty te stanowią dobry wstęp do kulinarnej pasji, którą staraliśmy się zaszczepić w ich uczestnikach, a którą młodzi Łowiczanie będą rozwijać. Być może wielu z nich w przyszłości zasili szeregi naszej szkoły. Zapewne było to niesamowite doświadczenie zarówno dla dzieci uczestniczących w warsztatach, jak i dla prowadzącej zajęcia oraz wspomagających ją w tym zadaniu uczniów.
Młodzi uczestnicy warsztatów, ich rodzice i wychowawca serdecznie podziękowali organizatorom i prowadzącym zajęcia za arcyciekawą "lekcję" na temat zdrowego żywienia.  Galeria zdjęć
18.10.2013 roku uczniowie klasy I, II i IV Technikum Hotelarskiego oraz klasy I Technikum Organizacji Reklamy, pod opieką nauczycieli pp. Eweliny Jabłońskiej i Wioletty Kamer-Miki, uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem wyjazdu była wizyta w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz uczestnictwo w odbywającej się XXIV edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.
WSHiG zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną i bazę dydaktyczną, a także przygotowała pokaz sztuki barmańskiej i kulinarny, zakończony degustacją potraw.
Na targach swoje oferty prezentowało około 600 wystawców aż z 40 krajów świata, a także wszystkich regionów Polski. Uczniowie mieli niepowtarzalną szansę bliższego poznania atrakcji turystycznych, jakie czekają na nas w różnych zakątkach świata.
Mogli zapoznać się z ofertą stoisk m.in. Japonii, która została krajem partnerskim tegorocznej edycji Tour Salonu; Indii, Tunezji, Turcji, Palestyny, Grecji, Chorwacji, a także Estonii, Norwegii czy Mołdawii. Uczestniczyli w warsztatach, konkursach, spotkaniach ze słynnymi podróżnikami (np. Markiem Kamińskim), zwiedzali stoiska, zdobywali cenne materiały, foldery, katalogi, mapy tematyczne.


     

Uczniowie klasy III TU, Anna Woźniak i Damian Rzeszot, pod kierunkiem nauczycielki
p. Agnieszki Wiosetek-Reske wzięli udział w pierwszym etapie prestiżowego konkursu „Zgotuj sobie sukces 2013”. Konkurs kulinarny skierowany jest do dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół o profilu gastronomiczno-hotelarskim. Do zgłoszenia ekipy konieczne było przygotowanie autorskiego przepisu na danie konkursowe, składające się z przekąski oraz dania głównego, z wykorzystaniem obowiązkowych produktów: kaczki i tilapii.
Uczniowie nasi przygotowali na przystawkę tilapię z czarnym tagliatelle z karmelizowanym burakiem oraz danie zasadnicze, tj. pierś z kaczki z ziemniaczanym trio z sosem gruszkowo-borówkowym.


 

PRZYSTAWKA 

DANIE GŁÓWNE

Kolejna grupa uczniów klas III naszego technikum, kształcącego w zawodach : kucharz, kelner i organizator usług gastronomicznych, udała się do Edelhof na praktykę zawodową, która potrwa od 14 do 26 października w szkołach partnerskich. Edelhof jest znanym w Austrii centrum szkoleniowym z trzema szkołami kształcącymi w rożnych zawodach, w tym również gastronomicznym i pokrewnych. Leży w rejonie Dolnej Austrii, 125 km na północny wschód od Wiednia.
Przyszli kucharze, kelnerzy i organizatorzy usług gastronomicznych będą doskonalić swoje umiejętności kulinarne, poszerzając je o dania tradycyjnej oraz współczesnej kuchni austriackiej. W trakcie pobytu mają możliwość obserwowania i brania udziału w zajęciach praktycznych w pracowniach gastronomicznych i kuchniach szkół partnerskich. Planowane jest również zwiedzanie regionu „Waldviertel", czyli w dosłownym tłumaczeniu "Kwartału Leśnego”, w Dolnej Austrii oraz krotki pobyt w stolicy Austrii, Wiedniu.

 


     

Dnia 14.10.2013 r. w Sali Barokowej Muzeum w Łowiczu odbyła się miejsko - powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starosta Łowicki, Krzysztof Figat i burmistrz miasta Krzysztof Kaliński wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły. Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej, zastępca dyrektora Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych w MEN, Jerzy Deneka, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Danuta Zakrzewska oraz emerytowani nauczyciele. Oprawę gastronomiczną i kelnerską zapewnili uczniowie z klas: II TŻiUG, III TU, III i IV kucharz oraz II i III kelner. Starosta Łowicki podziękował nauczycielom i uczniom za pracę włożoną w przygotowanie obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Galeria zdjęć

Dnia11.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Para prowadząca: Karolina Wasiak, uczennica klasy 3 TKelner i Marcin Skrzynecki, uczeń klasy 4 TKucharz powitali całe Grono Pedagogiczne na czele z Dyrekcją, ukłony również skierowali w stronę pracowników obsługi i administracji. Następnie odbyło się ślubowanie ,,pierwszaków'' Przebiegiem ślubowania zajęła się pani Sylwia Głowacka- nauczyciel jęz. polskiego. Po ślubowaniu wszyscy uczniowie klas pierwszych dostali od samorządu szkolnego drobny upominek w postaci lizaka.
Następnie pan dyrektor wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył podziękowania i życzenia dalszych sukcesów; po nich wybranym nauczycielom wręczył nagrody za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Z kolei głos zabrał przewodniczący RR, Paweł Mamiński i również złożył wszystkim życzenia.
Po części oficjalnej uczennice z klasy 3 TH: Patrycja Zając i Karolina Osadowska postanowiły na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać i wręczyć nauczycielom ,,Oscary". Pedagodzy typowani byli w 10 kategoriach. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie. Po gali Oskarów Karolina Wasiak i Marcin Skrzynecki poprowadzili koncert życzeń. Repertuar przygotowała i zaśpiewała Jagoda Siatkowska, uczennica klasy 2 zsz-kucharz; pokaz tańca breakdance wykonali dwaj uczniowie: Marcin Kośka z klasy 2 TŻiUG i Adam Mamiński z klasy 1TŻiUG. Po części artystycznej przedstawiciele samorządu przekazali drobny upominek wszystkim nauczycielom w postaci czerwonego długopisu. Nad przebiegiem i przygotowaniem uroczystości czuwał SU wraz z opiekunem – Anetą Wojciechowską oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uroczystość –Sylwia Głowacka , Wioletta Kamer-Mika oraz Anna Górecka.
Galeria zdjęć

Akcja ,,Podziel się posiłkiem”

        W dniach 04 - 05 października 2013 roku odbyła się ogólnopolska akcja ,,Podziel się posiłkiem”. W Łowiczu zbiórkę żywności zorganizowało Stowarzyszenie ,,Nadzieja”. Uczniowie naszej szkoły pracowali jako wolontariusze w marketach Kaufland i Verhold. Zajmowali się zwożeniem zebranej żywności oraz jej segregowaniem i liczeniem w Centrum Wolontariatu.  więcej >>>

Dnia 2.10.2013 r. na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu . Tematyką było nie tylko zdrowe żywienie, lecz także zasady prawidłowego przyrządzania posiłków. W warsztatach udział brali uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. Warsztaty prowadziła pani Jadwiga Wiśniewska, nasz nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, wraz z uczennicami drugiej klasy TŻiUG.
Na pierwszej godzinie przedstawiono i omówiono piramidę żywieniową, zaś na dwóch pozostałych dzieciaki przygotowywały pierniki i tosty. Dzieci chętnie brały udział w tego typu przedsięwzięciach, nauczyły się dekorowania przyrządzonych potraw, prezentacji i ich serwowania.


     

Dzień 01.10.2013 r. okazał się jednym z najbardziej ekscytujących dla naszej uczniowskiej społeczności- właśnie tego dnia odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Przeprowadzone zostały w prawdziwie demokratycznej atmosferze.
Wyniki przedstawiają się następująco:
- przewodniczącą została Karolina Wasiak, uczennica klasy 3TKelner,
- zastępcą Sebastian Plichta, uczeń klasy 4TKucharz,
- skarbnikiem Dorota Sadowska, uczennica klasy 4TKucharz,
- sekretarzem Agnieszka Woźniak, uczennica klasy 4TKucharz
Opiekunem SU w bieżącym roku szkolnym jest p. Aneta Wojciechowska
2 września 2013 r. w murach naszej szkoły odbyła się inauguracja roku szkolnego 2013/2014.

Uroczystość poprzedzona była mszą św., która odbyła się w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza o godzinie 9:00. Po mszy młodzież wraz z wychowawcami przeszła do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna, związana z inauguracją roku szkolnego. Na uroczystości obecni byli: dyrekcja ZSP nr 3, przewodniczący RR, nauczyciele, pracownicy szkoły wraz z administracją.
Po części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele samorządu szkolnego, którzy w kilku słowach przekazali życzenia i słowa otuchy nauczycielom i młodzieży.
Po części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami rozeszła się do klas.

Nasz udział w XIV Biesiadzie Łowickiej

W dniu 25 sierpnia 2013 roku w Skansenie w Maurzycach odbyła się XIV Biesiada Łowicka. Ekipa nauczycielsko-uczniowska miała za zadanie w ramach Pikniku Mlecznego - Maurzyce 2013 promować produkty Łowickiej Mleczarni . Hasło przewodnie naszego stoiska to: "Droga Mleczna jest drogą do zdrowia i urody".  więcej >>>

Copyright © 2007-2014 ZSP nr 3 w Łowiczu