Data pl v0.1 - by KESS Dzisiaj jest środa, 22 października 2014 r. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysława Odwiedziło nas 127880  gości 
Tytuł

 

 

AKTUALNOŚCI

„I Ty możesz uratować życie”


„I Ty możesz uratować komuś życie”- pod tym hasłem odbywa się akcja Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych). Samorząd Uczniowski zorganizował cykl spotkań w dniach 16 i 17 października 2014 roku z jedną z wolontariuszek tej fundacji – uczennicą ZSP nr 2 Joanną Siekierą, która przybliżyła nam piękną ideę tej akcji, odpowiedziała na nurtujące młodzież pytania dotyczące dawstwa szpiku. Wielu uczniów naszej szkoły zarejestrowało się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych. Nie odstraszyły ich nawet informacje o sposobach pobierania szpiku. Cieszymy się, że mamy tylu uczniów chętnych do pomagania innym, bo to oznacza, że takie akcje mają sens!

Dzień Nauczyciela


Dnia 13 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Część oficjalną prowadzili: Oliwia Włodarczyk, uczennica klasy I TH oraz Jakub Piaskowski, uczeń klasy III TŻiUG. Uczniowie złożyli życzenia, dziękując za pracę i poświęcenie wszystkim nauczycielom, z panem dyrektorem Waldemarem Janusem na czele, oraz pracownikom administracji i obsługi. więcej >>>

,,Podziel się posiłkiem”

W dniach 03.10.2014 r.- 04.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Podziel się posiłkiem”. 54 młodych ludzi, zbierało żywność dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w marketach: Polo, Intermarche, Tesco, Kaufland lub segregowało żywność w Stowarzyszeniu ,,Nadzieja”. Łącznie zebrano 1915 kg żywności.  więcej >>>

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Lekcja historii nietypowo


Dnia 6 października 2014 r. uczniowie klas II i III TH oraz II TŻiUG obejrzeli film „ Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy w ramach Małej Akademii Filmowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Celem wyjścia do kina Fenix było poszerzenie wiedzy o realiach czasów Powstania Warszawskiego, ukazanie różnych spojrzeń na temat tego wydarzenia oraz propagowanie polskiej kinematografii. Opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w brutalnych czasach okupacji, bardzo poruszyła młodzież. Niezależnie od oceny wizji reżyserskiej tamtych wydarzeń , żaden uczeń nie wyszedł z kina bez emocji.

Jak wiemy 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczyny z naszej szkoły również pamiętały o „płci brzydkiej”. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostały przygotowane słodkie upominki, które miały osłodzić chłopcom chwile spędzone tego dnia w szkole. Również pan Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy administracji naszej szkoły otrzymali coś słodkiego - pyszne (miejmy nadzieję:)) babeczki od wszystkich dziewcząt- "Babeczek" z naszej szkoły.
Jeszcze raz składamy wszystkim Panom najserdeczniejsze życzenia!!!
Impreza integracyjna w ZSP nr 3 im. W. S. Reymonta


„Dzień pieczonego ziemniaka”- pod takim hasłem odbyła się 25 września br. impreza integracyjna w ZSP nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu. Organizatorem przedsięwzięcia były :nauczycielki p.p. Małgorzata Antosik, Aneta Wojciechowska i Samorząd Uczniowski. To kolejna z imprez realizowanych w tej placówce. Na atrakcyjnie udekorowanym stole królował, zgodnie z nazwą imprezy ziemniak. Serwowano go w różnej postaci. Poza nim podawano pieczoną kiełbasę, kaszankę, żurek z kiełbasą i różnego rodzaju sałatki. Wszystkie dania przygotowali uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli gastronomii. Samorząd Uczniowski zorganizował także konkurs kulinarny na najlepsze danie z udziałem ziemniaka.
W sali gimnastycznej młodzież i nauczyciele podziwaiali talenty naszych uczniów. Najpierw klasa IV T- Kucharz przedstawiła scenkę, w której w zabawny sposób opowiedziła młodszym kolegom o szkolnym życiu. Następnie odbyła się część konkursowa, w której klasy pierwsze prezentowały się w przygotowanych przez siebie inscenizacjach. Ujawniły się nowe talenty taneczne, wokalne, akrobatyczne i aktorskie. W dalszej części konkursowej klasy pierwsze rozpoznawały na podstawie zdjęć fragmenty budynku szkolnego oraz odpowiadały na pytania związane z życiem szkoły. Komisja konkursowa miała prawdziwy dylemat z przyznaniem pierwszego miejsca.
Dodać należy, że organizacja imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie obecnego i poprzedniego przewodniczącego Szkolnej Rady Rodziców oraz pomocy życzliwych sponsorów, m.in. p. Jana Podsędka i firmy Bracia Urbanek.
Za okazaną pomoc z serca dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Galeria zdjęć

W niecodziennym wydarzeniu sportowym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły 21 września br. Grupa młodzieży z klas IV K, IV Ke oraz I FiR pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Antosik, p. Anety Wojciechowskiej i p. Adama Wrońskiego, obsługiwała punkty z wodą dla zawodników podczas XXXIII edycji Łowickiego Półmaratonu Jesieni. Spośród ogromnej, ponad 500-osobowej grupy uczestników wyróżnialiśmy się jednakowymi koszulkami w kolorze żółtym, na których widniały logo oraz nazwa naszej szkoły. Dodać należy, że 20 takich koszulek otrzymaliśmy dzięki życzliwości sponsora.
Choć pomoc w organizowaniu imprez na terenie miasta nie jest dla naszych uczniów niczym nowym, to jednak udział w wydarzeniu o takim charakterze był debiutem, a jednocześnie swoistym przeżyciem. Jest nam miło, że mogliśmy pomóc organizatorom imprezy oraz uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu.

 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!


       

„Spotkanie z absolwentem” – warsztaty kulinarne z Łukaszem Kostrzewskim.


Spotkanie z absolwentem to kontynuacja cyklu „Ludzie z pasją”, organizowanego od poprzedniego roku szkolnego. Pierwszym gościem w roku szkolnym 2014/2015 był Łukasz Kostrzewski, który dwa lata temu ukończył naszą szkołę a teraz poprowadził warsztaty kulinarne. Będąc uczniem brał udział w finałach ogólnopolskich konkursów gastronomicznych np.: „ Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, „Tradycyjne Smaki Regionu”, „Zgotuj sobie sukces” czy „Kuchnia Polska na Mazowszu”, w których odnosił sukcesy promując w ten sposób naszą szkołę. Obecnie pracuje pod kierunkiem Karola Okrasy w Restauracji Plater, mieszczącej się w Hotelu InterContinental w Warszawie, gdzie wcześniej odbywał szkolną praktykę zawodową.  więcej >>>    

    

SPOTKANIE Z TEMIDĄ

W piątek, 12 września 2014 roku, młodzież z klas: II TH oraz IV TH odbyła wycieczkę do Sądu Rejonowego w Skierniewicach. Celem tego wyjazdu było uwrażliwienie młodych ludzi na problem przestępczości we współczesnym świecie. Wycieczkę zorganizowali: pani Edyta Niedzielska oraz pan Adam Wroński. Podobnie jak w telewizyjnym serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, młodzież miała możliwość uczestnictwa w rozprawie sądowej. Był to drugi wyjazd tej grupy do sądu- podobny zorganizowany został w ubiegłym roku szkolnym. Tym razem sprawa dotyczyła posiadania i rozprowadzania narkotyków.
Pierwszym punktem wycieczki było uczestnictwo młodzieży w rozprawie w charakterze widzów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali przebieg procesu. Z uwagi na niestawiennictwo kilku świadków, niespodziewanie pojawił się dodatkowy punkt programu - możliwość zadania sędziemu po zakończeniu rozprawy pytań. Młodzież bardzo chętnie skorzystała z tej możliwości, a po wyjściu z sali żywo dyskutowali na temat obserwowanego posiedzenia.
Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donald’s. Z uwagi na to, że proces nie został zakończony na pierwszym posiedzeniu sądu, młodzież już planuje swoje uczestnictwo w kolejnej rozprawie w podobnym charakterze.

WITAJ SZKOŁO !!!!


W poniedziałek 1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Dla nas wszystkich był to dzień wyjątkowy, gdyż cała szkolna społeczność powitała nowego dyrektora naszej placówki, pana Waldemara Janusa. Nie obyło się też bez wzruszeń - podziękowania za wieloletnią pracę złożono dyrektorowi ustępującemu ze stanowiska, panu Janowi Sałajczykowi.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas: 2TH, 2TFiR, 4TKucharz, 4TKelner. Póżniej uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców, przedstawieni również zostali nauczyciele, którzy powrócili do pracy po urlopach.

       

Dnia 29.08.2014 r., tuż po godzinie 14-ej, rozpoczęło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy i związane z realizacją przez ZSP nr 3 w Łowiczu Projektu pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę".
Szczególnie radosną i sympatyczną częścią tej uroczystości były wystąpienia młodzieży. Uczestnicy i uczestniczki staży w Niemczech dokonali prezentacji wizualnych poszczególnych grup, które opatrzyli swoimi dodatkowymi komentarzami. Podzielili się również z zebranymi wrażeniami z pobytu za granicą i wyrazili swoje zadowolenie z udziału w Projekcie.
Podczas spotkania, uczniom i uczennicom wręczone zostały certyfikaty Europass – Mobilność oraz inne dokumenty związane z ich udziałem w Projekcie.
Koordynator Projektu – Pani Anna Słupska podziękowała za współpracę młodzieży oraz wszystkim członkom Zespołu ds. Zarządzania Projektem, tj.: zastępcy koordynatora Projektu – Pani wicedyrektor dr Renacie Plichcie – Łazarskiej, opiekunom grup podczas pobytu za granicą – Pani mgr Paulinie Kosińskiej i Panu mgr Adamowi Wrońskiemu, a także księgowej Projektu –Pani mgr Małgorzacie Łapie, jak również – w imieniu całego Zespołu – Panu dyrektorowi mgr inż. Janowi Sałajczykowi, który był inicjatorem przystąpienia i realizacji europejskiego edukacyjnego Programu Leonardo da Vinci przez ZSP nr 3 w Łowiczu.
Na podkreślenie zasługuje, jak powiedziała Pani koordynator i z czym zgadza się kadra Projektu, „że młodzież wykazała się odpowiedzialnością i zaangażowaniem na wszystkich etapach tego przedsięwzięcia, a podczas stażu w Niemczech godnie reprezentowała szkołę i nasz kraj.”
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawych prezentacji z pobytu młodzieży z grupy I i grupy II w Niemczech oraz zdjęć ze spotkania podsumowującego realizacją Projektu i uroczystości wręczenia dokumentów Europass – Mobilność. więcej >>>

ZAPROSZENIE


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu zaprasza
dnia 29. sierpnia 2014 r. o godzinie 14.00 na spotkanie podsumowujące Projekt pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę", realizowany z myślą o przygotowaniu uczniów i uczennic klas trzecich technikum, kształcących w kierunkach: technik hotelarstwa, kelner, kucharz, technik organizacji usług gastronomicznych, do płynnego reagowania na potrzeby międzynarodowego rynku pracy.
W trakcie spotkania, m.in., uczestnikom i uczestniczkom staży zostaną wręczone certyfikaty Europass – Mobilność, stanowiące formalne potwierdzenie nabytych przez młodzież umiejętności i kwalifikacji zawodowych, uznawane przez europejskich pracodawców.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.
Miejsce spotkania: budynek Zespołu Szkół, sala 15.
 

 

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015.

Do otwarcia pliku wymagana jest dowolna przeglądarka dokumentów pdf np. Foxit Reader lub Adobe Reader.

 

Copyright © 2007-2014 ZSP nr 3 w Łowiczu