Data pl v0.1 - by KESS Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2015 r. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii Odwiedziło nas 143890  gości 
Tytuł

 

 

AKTUALNOŚCI

 Zespół Szkół Pnadgimnazjalnych nr 3


ogłasza nabór na rok szkolny 2015/2016
na następujące kierunki kształcenia:

Technikum:

  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik hotelarstwa
  • kelner
  • technik organizacji reklamy
  • technik usług fryzjerskich

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:

  • kucharz
  • cukiernik

więcej >>>

XV Targi Edukacyjne dla Gimnazjalistów

W dniu 27.03.2015 roku uczestniczyliśmy w XV Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów, które odbyły się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Szkiełka
w Łowiczu. Nasze stoisko cieszyło się jak zwykle dużym zainteresowaniem.
Przygotowaliśmy wirtualną prezentację poszczególnych kierunków kształcenia i życia szkolnego zatrzymanego w obiektywie oraz naszych dokonań kulinarnych. Gimnazjaliści pytali o warunki przyjęć do technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, atmosferę panującą w szkole oraz praktyki zawodowe.
Bardzo często zatrzymywali się przed wyświetlanymi prezentacjami i podziwiali między innymi naszych uczniów obsługujących różnorodne bankiety, pięknie zaaranżowane stoły okolicznościowe oraz bazę dydaktyczną i miłą atmosferę panującą w szkole.
Natomiast na spotkanie z rzeczywistością, Gimnazjaliści zostali zaproszeni do odwiedzenia szkoły w tym samym dniu w godz. 10:00 - 16:00 do gmachu przy ulicy Powstańców 1863 r. 12 d w celu zobaczenia bazy dydaktycznej, spotkania z młodzieżą i nauczycielami oraz udziału w Reymontiadzie - najważniejszym święcie szkoły.

Tegoroczne stoisko targowe przygotowali nauczyciele:
• Bożena Felczyńska-Pieklak - kierownik szkolenia praktycznego
• Elżbieta Kotlarska
• Ewelina Jabłońska

oraz uczniowie:
• Milena Niedziela
• Mikołaj Ulasiewicz
• Jakub Łakomow
• Jakub Bieniak

   Galeria zdjęć

KONKURS FANTAZJI FRYZJERSKIEJEJ

24.03.2015 r. uczennice klasy II kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich: Edyta Gołębiewska i Monika Siekiera, brały udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej, który odbył się w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Tematyka konkursu to "100 lat w modzie. 1915 - 2015 "

Nasze uczennice wykonywały fryzury współczesne z przedziału lat 2000 - 2015.

SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY

23 marca 2015 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs geograficzny pod hasłem: "Europa - nasz kontynent". Celem konkursu było rozszerzenie wiedzy uczniów z zakresu zagadnień związanych z kontynentem europejskim, jego środowiskiem geograficznym, procesami ekonomicznymi, politycznymi na tle uwarunkowań przyrodniczych oraz kulturowych. Test składał się z 12 zadań i skierowany był do uczniów klas technikum hotelarskiego oraz technikum organizacji reklamy. Spośród 15 uczestników najlepszymi okazali się:

I miejsce - Rafał Sobierajski - klasa II TH
II miejsce - Natalia Wierzbicka - klasa II TH
III miejsce - Martyna Moskalewicz - klasa I TOR

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Agnieszka Stępniewska.

Nasz uczeń finalistą Olimpiady Wiedzy o Bankach.

Jakub Pawłowski - uczeń klasy czwartej kształcącej w zawodzie kucharz został finalistą
III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach.
W dniach 13, 14 marca 2015 r. Jakub brał udział w eliminacjach centralnych wymienionej olimpiady. Eliminacje te odbyły się w Instytucje Kultury Europejskiej w Gnieźnie. Aby uzyskać tytuł finalisty, uczeń musiał rozwiązać test składający się z 40 pytań i zdobyć więcej niż 51% maksymalnej liczby punktów. Celem tej olimpiady jest szerzenie wiedzy w zakresie „rozsądnego” zadłużania się, oceny własnej zdolności kredytowej i ewentualnych zagrożeń, które mogą napotkać kredytobiorcy podpisując niezrozumiałe umowy kredytowe. Intencją organizatorów jest rozpowszechnianie wiedzy na temat ryzyka związanego z korzystaniem z pożyczek oferowanych przez parabanki.
W tym samym dniu czworo uczniów z klas: II TZiUG i III Kelner brało udział w eliminacjach Okręgowych III Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie byli to: Patrycja Kowalska, Maciej Grocholewicz, Mateusz Malejka, Adrian Maciaszczyk. Wynik tej olimpiady poznamy 27 marca 2015 r.
Celem olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczeniem dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Rozbudza ona i wzmacnia wśród młodzieży postawy i zachowania przedsiębiorcze oraz przybliża charakter studiów ekonomicznych.
Jakubowi gratulujemy, a za pozostałych trzymamy kciuki i czekamy na ogłoszenie wyników.
Uczniów do wymienionych olimpiad przygotowywała p. Barbara Starzec, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

   

Na targach w Skierniewicach!

12 marca 2015 r. odbyły się Targi edukacyjne - Szkoła dla Gimnazjalisty, zorganizowane przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice . W hali OSiR w Skierniewicach ofertę edukacyjną zaprezentowało ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych ze Skierniewic oraz powiatu, jak również z sąsiednich miejscowości.
Staraliśmy się w sposób profesjonalny i elegancki przedstawić naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nasza ekipa:
Bożena Felczyńska-Pieklak - kierownik szkolenia praktycznego, Elżbieta Kotlarska i Ewelina Jabłońska - nauczycielki oraz uczniowie: Milena Niedziela i Mikołaj Ulasiewicz kl. III TH, Weronika Karcz i Jakub Łakomow kl. II TOR miała pełne ręce roboty. O tym jakiego wyboru dokonają gimnazjaliści dowiemy się w czerwcu.

     Galeria zdjęć

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
Z ZAKRESU ŻYWIENIA CZŁOWIEKA

 W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie
6 marca 2015 r. odbył się międzyszkolny konkurs przedmiotowy z zakresu żywienia człowieka na temat: „Potrawy, napoje, zwyczaje żywieniowe obowiązujące w kuchniach wybranych narodów. cz. 2”.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe delegacje uczniów z następujących szkół:
1. Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 . Rolnicze Centrum Kształcenia                Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu
5. Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Poddębic
7. Centrum Kształcenia Praktycznego w Piątku
8. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku w Sochaczewie
9. Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy
10. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się o godz. 9.15. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań, które dotyczyły zwyczajów żywieniowych stosowanych w kuchni: chińskiej, bułgarskiej, węgierskiej, angielskiej i innych. Atrakcją konkursu był interesujący wykład na temat „Alergie i nietolerancje pokarmowe” - prowadzony przez dietetyka, p. Beatę Mońkę z Sochaczewa. Po wykładzie uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach kulinarnych sporządzania potraw stosowanych przy alergiach i nietolerancjach pokarmowych. Wiele przyjemności sprawiła degustacja wyrobów cukierniczych sponsora konkursu, firmy T.D.J. Ozdowscy sp.jawna oraz potraw sporządzonych w czasie warsztatów. Ostatnim punktem miłego spotkania było rozdanie dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych: Katarzyna Gluba i Miłosz Wiśniewski pod opieką p. A. Nezdropy. Organizacją konkursu zajęły się: pp. Ewa Żydowo i Joanna Andrzejewska.
 

 

 

"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".

W dniach 7 i 8 marca 2015 r. dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kursie "Obsługa kas fiskalnych". Kurs prowadził Ośrodek Szkolenia i Rozwoju Kadr "Denar" z Bydgoszczy. Firma ta prowadzi takie kursy w naszej szkole już od 14 lat. Na tym szkoleniu uczniowie poznali około 60 tematów związanych z kasami fiskalnymi. Zajęcia praktyczne prowadził serwisant kas rejestrujących. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik potrafi: stworzyć dokumenty dotyczące kasy rejestrującej i uzyskać ulgę z tytułu zakupionej kasy, wybrać właściwy sprzęt, nadzorować pracę serwisanta, stworzyć listę towarów i zrobić dla nich grupy towarowe a w momencie popełnienia błędu właściwie postępować, według wymagań Urzędu Skarbowego, ale przede wszystkim szybko i sprawnie sprzedawać przy pomocy kasy fiskalnej.
Kurs zakończył się egzaminem, który zdali wszyscy uczestnicy. Otrzymali świadectwa potwierdzające zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji. Dzięki nim łatwiej znajdą pracę po ukończeniu szkoły, jak również w wakacje. Obecnie kasy fiskalne znajdują się we wszystkich zakładach usługowych, a właśnie w "usługach" najczęściej pracują nasi uczniowie. Następny taki kurs, na który już dzisiaj zapraszamy, odbędzie się w przyszłym roku.

Galeria zdjęć

 

 

Młodzież Zapobiega Pożarom

W poniedziałek 9 marca 2015 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu przy ulicy Floriana 1 odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Norbert Stępniewski z klasy 1 Ke/TŻiUG oraz Mateusz Malejka i Maciej Grocholewicz z klasy
2 TŻiUG. Opiekunem uczniów była pani Renata Caboń.
Podczas zmagań z testem, złożonym z 40 pytań, bezkonkurencyjny wśród blisko 30 uczniów reprezentujących łowickie szkoły okazał się Mateusz Malejka. Po części ustnej zajął on
III miejsce i w związku z tym będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach powiatowych.

   

 

 

 

„ Z miłością nam do twarzy” – taki tytuł miał koncert zaprezentowany przez szkolną grupę wokalno - taneczną ROMA, działającą w naszej szkole.
Pomysłodawczynią, reżyserem i scenarzystą tego artystycznego wydarzenia była nauczycielka, p. M. Antosik.  więcej >>>

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Ach co to był za bal !!!!!!!!!!!!!!!!


Każdy maturzysta czekał na ten dzień z niecierpliwością przez całe cztery lata nauki w szkole. Nasza studniówka odbyła się 31 stycznia Anno Domini 2015. Impreza miała miejsce w sali "Telimena" w Dąbkowicach Dolnych.
W balu uczestniczyli uczniowie czwartych klasy:
1. Kształcąca w zawodzie technik kelner
2. Kształcąca w zawodzie technik kucharz
3. Kształcąca w zawodzie technik hotelarz
4. Kształcąca w zawodzę technik usług gastronomicznych i technik obsługi turystycznej.
Nad oprawą muzyczną i dobrą atmosferą czuwał zespół muzyczny Modar Junior, nogi same rwały się do tańca.
Bez wątpienia była to magiczna noc, którą każdy z nas zapamięta do końca życia.

   

 

 

 

Poloneza czas zacząć!


Dzisiaj, 30.01.2015 r. o godzinie 12 na Starym Rynku w Łowiczu, młodzież klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych, podlegających Starostwu Powiatowemu, zatańczyła poloneza.
W tym roku zaszczyt prowadzenia korowodu przypadł naszej szkole. Uczniowie od kilku tygodni uczyli się tańczyć pod kierunkiem pp. Anny Góreckiej oraz Haliny Szwarockiej. Do wspólnego tańca poprowadzili przedstawicieli władz miasta i powiatu.
Po odtańczeniu poloneza wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani przez naszych kolegów ze szkoły pączkiem, jabłkiem oraz Grzańcem Reymontowskim, wcześniej przez nich przygotowanym.
Szacowni goście natomiast zostali zaproszeni przez Starostę Powiatu Łowickiego do sali barokowej Muzeum w Łowiczu na słodki poczęstunek, przygotowany i podany przez uczniów naszego Zespołu.  Galeria zdjęć

 

 

 

Uczeń czwartej klasy technikum kształcącego w zawodzie kucharz Jakub Pawłowski zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach, który odbędzie się w dniach 14-15 marca w Poznaniu.
Tegoroczny maturzysta naszej szkoły będzie jedynym reprezentantem powiatu łowickiego w finale III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. W tym roku olimpiada nosi tytuł "Kredyty, papiery dłużne i akcje jako formy pozyskiwania kapitału", a wyniki etapu okręgowego, który odbył się w Warszawie, ogłoszono 20 stycznia 2015 r. To duży sukces przyszłego kucharza, interesującego się bankowością i ekonomią. Aby przebrnąć przez etap szkolny i okręgowy Kuba Pawłowski musiał zapoznać się m.in. z treścią ustaw dotyczących bankowości i instrumentów finansowych. Do olimpiady podszedł spokojnie, nie nastawiając się na duży sukces. Tym bardziej cieszy się, że udało mu się zostać finalistą konkursu, w którym próbował swoich sił również przed rokiem.
Uczeń przygotowywał się do olimpiady pod okiem nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Barbary Starzec. Celem olimpiady jest szerzenie wiedzy w zakresie "rozsądnego" zadłużania się, oceny własnej zdolności kredytowej, kalkulacji kosztów kredytu oraz ewentualnych zagrożeń, jakie mogą czyhać na kredytobiorców. Dzięki olimpiadzie możliwe jest rozpowszechnianie wiedzy na temat ryzyka związanego z korzystaniem z pożyczek oferowanych przez instytucje parabankowe.
Nasza szkoła odnosiła już sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy o Bankach - w poprzednich latach nasi uczniowie byli laureatami zarówno I, jak i II edycji. Wiedza zdobyta podczas przygotowań z całą pewnością będzie procentować w przyszłości, bo w życiu chodzi o to, aby nie być przeciętnym. Każdy, kto się rozwija wygrywa. Mamy nadzieję, że Kuba też wygra ten finał. Trzymamy kciuki.
17 stycznia 2015 r. Agata Wolińska – uczennica klasy II TFiR wzięła udział w XII Regionalnym Przeglądzie Kolęd Domaniewice 2015- części konkursowej i została laureatką konkursu.
Agata zaprezentowała kolędę z repertuaru Alicji Majewskiej pt: „Idzie kolęda” z akompaniamentem Mai Ambroziak, uczennicy klasy I TŻiUG. Nasza artystka przygotowała co prawda dwa utwory i nie do końca była przekonana co do trafności wyboru kolędy, którą ma zaśpiewać. Po konsultacjach z p. M. Antosik, która wyszukała dla Agaty utwór, a przede wszystkim po zaciągnięciu opinii p. Roberta Ambroziaka, czuwającego nad muzycznym dopracowaniem kolędy, wybór padł na w/w utwór. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo ładnie i następnego dnia wzięły udział w Koncercie Laureatów, podczas którego ogłoszono, że nasze uczennice zajęły III miejsce. Gratulujemy Agacie i Majce! Serdecznie dziękujemy tacie Majki, za „muzyczne warsztaty” i pomoc w przygotowaniach do konkursu.

 W świątecznym nastroju

W niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka, które przygotowali i przedstawili w piątek 19 grudnia uczniowie z klasy I TKeŻ, wspierani pomocą dwóch koleżanek z kl. ITH i jednej z kl. III ZSZ.
Scenariusz przedstawienia przypomniał wszystkim, jaką magiczną moc mają czekające nas święta, które łagodzą wszelkie spory i zbliżają ludzi do siebie.
Przy wspólnym kolędowaniu dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!

 

 

 

 

Galeria zdjęć

19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Jury w składzie: pp. K. Wojciechowska, E. Perzankowska, W. Kamer-Mika oceniało przede wszystkim kreatywność, pomysłowość i estetykę wykonanej karty. W konkursie wzięło udział 5 uczennic. Pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Anyszka z klasy III TŻiUG, drugie Olga Żuchowska z klasy II TFiR, natomiast trzecie Wiktoria Grzywacz z klasy I ZSZ- Kucharz. Wyróżnione zostały także karty Dominiki Kocemby z klasy II TŻ i Kingi Kocemby z klas III TKe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Świąteczny konkurs

18.12.2014 r. odbyła się V edycja konkursu pod hasłem.: "Aranżacja stołów okolicznościowych. Magiczny czas Bożego Narodzenia". W konkursie wzięło udział 8 grup dwuosobowych w składzie: z klasy ITKeŻ- Ambroziak Maja i Ufa Marek, z IITFiR- Skowronek Dominika i Żuchowska Olga, z II TKiŻ- Godos Dominika i Doroba Małgorzata, z I TFiR- Sawicka Patrycja i Gajda Klaudia, z II zsz- kucharz- Piotrowska Karolina i Limanówka Ewa, z III TKelner Foks Michalina i Jakubczyk Katarzyna, z III TŻiUG- Lenart Ewelina i Polak Karina, z III TH- Siatkowska Paulina i Rusek Agata.

Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań zawodowych,
- rozwijanie zdolności artystycznych,
- pielęgnowanie tradycji świątecznych,
- umiejętność współpracy w zespole.
Ocenie podlegać będą:
- dobór elementów dekoracyjnych,
- estetyka i staranność nakrycia,
- pomysłowość i kreatywność,
- stopień samodzielności wykonania elementów dekoracji.
Co roku konkurs ten cieszy się dużą popularnością. W jury znaleźli się nauczyciele uczący różnych przedmiotów zawodowych.
Podczas nakrywania stołów przez uczestników zauważyć można było różnice polegające na doborze odpowiednich elementów dekoracyjnych, szklanych lub porcelanowych, różne były koncepcje oraz inwencje twórcze. W kolorystyce dominowały: czerwień, biel, odcienie niebieskiego, srebro.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce- Michalina Foks i Katarzyna Jakubczyk
II miejsce- Maja Ambroziak i Marek Ufa
III miejsce- Małgorzata Doroba i Dominika Godos

Galeria zdjęć

"Reymontowska Roma" zagrała koncert "Piosenka na gwiazdkę"

Po "Jesiennej zadumie" uczniowie szkolnej grupy Roma gościli z kolejnym repertuarem w dwóch miejscach. W dniu 16 grudnia na zaproszenie Klubu Seniora "Radość" mieliśmy przyjemność spotkać się z niemal stuosobową grupą seniorów na wigilijnej kolacji, na której przedstawiliśmy repertuar świąteczny. Koncert odbył się w dwóch częściach. Pierwsza to prezentacja popularnych piosenek świątecznych w językach angielskim i niemieckim, drugą stanowiły tradycyjne polskie kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach naszych artystów. Podsumowaniem koncertu było wspólne śpiewanie wiązanki znanych polskich kolęd. Licznie zebrani seniorzy nie ukrywali radości z możliwości spotkania się z naszą młodzieżą. Koncert bardzo się podobał, a artyści otrzymali w podziękowaniu kwiaty i słodycze.

Dzień później "Piosenka na gwiazdkę" zabrzmiała w świetlicy Zakładu Karnego w Łowiczu. Od ppor. Robert Stępniewskiego - oficera prasowego placówki, wiemy, iż na występ młodzieży z naszej szkoły zgłosiło się tak wielu osadzonych, że niestety nie wszyscy mogli go wysłuchać. Widowisko odbyło się przy licznie zgromadzonej publiczności, w bardzo ciepłej i życzliwej atmosferze. Należy nadmienić, że do ZK pojechaliśmy z własną scenografią, bardzo świąteczną, wymowną i refleksyjną. Nie obyło się bez wzruszeń zarówno ze strony artystów, jak i oglądających. Jeden z osadzonych za tę wrażliwość serdecznie podziękował. O tym, że koncert bardzo się podobał świadczyło wspólne kolędowanie z osadzonymi, ich gromkie brawa oraz niewymuszony bis.

Scenariusz imprezy oraz oprawę muzyczną przygotowała p. Małgorzata Antosik, scenografię zaś pp. Aneta Wojciechowska i Anna Górecka
W koncercie udział wzięli: Maja Ambroziak, Oliwia Włodarczyk, Ewelina Chlebna, Filip Iwański, Natalia Szakiel, Jagoda Siatkowska, Magdalena Kowalska, Roksana Wieczorek, Agata Wolińska oraz nasz gość - Dominika Felczyńska - uczennica ZSP nr 4 w Łowiczu.
Oprawa techniczna: Damian Szustak i Mariusz Gruza.

Wszystkim występującym oraz operatorom sprzętu technicznego dziękujemy i gratulujemy kolejnej profesjonalnie zrealizowanej imprezy artystycznej.


WARSZTATY KULINARNE Z ABSOLWENTEM - STUDENTEM Z PASJĄ

W środę, 10 grudnia w pracowniach gastronomicznych naszej szkoły oraz w pracowni obsługi konsumenta odbyły się niezwykle interesujące warsztaty kulinarne, poprowadzone przez naszego absolwenta- Adama Surmę oraz jego kolegów z uczelni, studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, z wydziału nauk o żywności: Gastronomia-sztuka kulinarna. Do udziału w nich zostali zaproszeni kucharze i żywieniowcy z klas drugich i trzecich oraz nauczyciele zawodu. Oficjalnie zajęcia rozpoczął pan dyrektor Waldemar Janus, który serdecznie powitał Adama Surmę oraz innych studentów, którzy przyjechali ,aby pokazać trochę inną od tradycyjnej kuchnię tajską i japońską.  więcej >>>

 

 

 

 

Galeria zdjęć

BĄDŹ SZLACHETNY NA ŚWIĘTA

W grudniu 2014 roku pracownicy i uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Na potrzeby wytypowanej przez Starostwo rodziny, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej, zebrano: produkty żywnościowe, środki chemiczne, ozdoby choinkowe, ręczniki. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

 

NIE ZMARNUJ ŻYCIA

9 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole koncert profilaktyczny pn., "Nie zmarnuj życia". Projekt ten realizowany jest przez członków zespołu RYMcerze w składzie: Łukasz Beś czyli "Bęsiu" i Jonatan Blank, czyli "Dj Yonas". Raperzy mają konkretny plan - przekazują młodym ludziom w swoim hip – hopie wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazują drogę lepszego życia. Podczas spotkania ostrzegali uczniów przed próbowaniem używek, zachęcali do bycia sobą i rozwijania swoich pasji. Swoje wypowiedzi przeplatali utworami m. in. "Grzech", "Historia".
REKLAMUJEMY ŁOWICKIE

8 grudnia 2014r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu promującego walory turystyczne i kulturowe Powiatu Łowickiego ,, Zareklamuj łowickie", ogłoszonego z okazji 15-lecia Powiatu Łowickiego.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie oryginalnego plakatu edukacyjno -informacyjnego, mającego na celu promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych naszego powiatu. Na plakacie należało umieścić krótkie hasło przewodnie.

Komisja konkursowa w składzie:
1. Katarzyna Słoma – dyrektor Centrum Kultury, Turystki i Promocji Ziemi Łowickiej
2. Magdalena Bartosiewicz – kustosz Muzeum w Łowiczu
3. Liliana Kozłowska-Grzelak – instruktor pracowni plastycznej WTZ Parma

Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Aneta Słabecka z klasy ITFiR

Natomiast pozostałe uczennice naszej szkoły, które brały udział w tym konkursie, to:
Weronika Karcz-IITFiR
Olga Żuchowska-IITFiR
Ewelina Chlebna- ITFiR
Małgorzata Dzik- ITFiR
Patrycja Sawicka- ITFiR

Nad przygotowaniem młodzieży do konkursu czuwały nauczycielki:
p. Aneta Wojciechowska i p. Wioletta Kamer-Mika.
 

Sukces „W jesiennej zadumie.." w lokalnym środowisku.


Po zaprezentowaniu widowiska w murach naszej szkoły, spektakl zagrano jeszcze trzykrotnie.
21 listopada w łowickim kinie „Fenix” obejrzeli go uczniowie klas trzecich gimnazjów z terenu Łowicza oraz Błędowa. Gośćmi honorowymi na przedstawieniu w tym dniu były władze miejskie i powiatowe oraz dyrektorzy wspomnianych placówek. Na profesjonalnej kinowej scenie „Jesienna zaduma” była jeszcze bardziej widowiskowa, co przyniosło artystom i twórcom spektaklu kolejne owacje publiczności na stojąco.
28 listopada na zaproszenie pp. komendanta oraz ppor. Roberta Stępniewskiego- oficera prasowego ZK w Łowiczu (absolwenta naszej szkoły) gościliśmy z widowiskiem w Zakładzie Karnym w Łowiczu. Tu spotkaliśmy się z osiemdziesięcioma osadzonymi oraz kadrą penitencjarną. Nasz spektakl kolejny raz odniósł ogromny sukces. Owacje na stojąco i prośby o bis były najlepszym tego dowodem. Dla nas to dodatkowa okazja do refleksji nad własnym życiem i wyborami między dobrem a złem.

Muzyczne i poetyckie rekolekcje

Ostatni raz koncert zagraliśmy w niedzielę 30 listopada br. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Tu również przy licznie zgromadzonej publiczności mogliśmy się cieszyć sukcesem widowiska.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza ciężka praca nad przygotowaniem spektaklu została tak wysoko oceniona i przyniosła wiele radości. Pozwoliła przede wszystkim zaprezentować drzemiące w wielu z nas talenty, zintegrować się i przeżyć wspaniałe i niezapomniane chwile. Ale najważniejsze jest to, że dostarczyliśmy wielu wzruszeń odbiorcom.
Potwierdzeniem powodzenia widowiska było zaproszenie z Radia Victoria na wywiad , który zamieszczamy w poniższym linku.

http://www.radiovictoria.pl/materialy_reporterskie/7495

 

7 grudnia br. był kolejnym emocjonującym dniem wokalnych zmagań. Uczennica klasy II TFiR, Agata Wolińska, zaśpiewała na gali finałowej IV Powiatowego Festiwalu Piosenki w Zdunach. Zaprezentowany przez nią występ został wysoko oceniony przez jury i nagrodzony wyróżnieniem, przy czym nie przyznano drugiego ani trzeciego miejsca. Komisja oceniająca artystów podkreśliła wysoki poziom biorących w nim udział uczestników, co jeszcze bardziej podkreśla rangę osiągniętego przez Agatę sukcesu. Gratulujemy uczennicy i przygotowującej ją do występu nauczycielce, p. M. Antosik, która nieustannie wspierała ją zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.
Patrycja Zając - stypendystką Prezesa Rady Ministrów

5 grudnia w gmachu Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W gronie wyróżnionych znalazła się również uczennica klasy IV Technikum nr 3 w zawodzie technik hotelarstwa - Patrycja Zając. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom wyróżniającym się w nauce, biorącym udział w konkursach i  olimpiadach przedmiotowych oraz mającym wzorowe zachowanie.
Patrycji bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do pójścia w ślady wyróżnionej koleżanki.
POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI W ZDUNACH

W piątek 05 grudnia br. 4 uczennice reprezentowały naszą szkołę na Powiatowym Festiwalu Piosenki, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu, Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury Gminy w Zdunach. W tym roku ZSP nr 3 reprezentowały: Agata Wolińska, Magdalena Kowalska, Roksana Wieczorek i Jagoda Siatkowska. Dziewczęta zaprezentowały piosenki z repertuaru Michała Bajora, Edyty Geppert, Nataszy Zylskiej oraz zespołu Lombard. Nasze dziewczyny stanęły do walki o wejście do finału z dwudziestoma uczestnikami innych łowickich szkół ponadgimnazjalnych. W niedzielę 7 grudnia w koncercie finałowym usłyszymy Agatę Wolińską w piosence z repertuaru Michała Bajora pt: „ Nie chcę więcej”.
Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy pięknego występu i trzymamy kciuki za sukces Agaty w finałowym starciu.
Nad przygotowaniami dziewcząt czuwały pp. Małgorzata Antosik oraz Renata Caboń.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania występu Roksany oraz  Jagody.

5 grudnia 2014 roku w Warszawie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gastronomicznych „Kuchnia Polska  w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2014”. Szkoła reprezentowana była przez Ilonę Gawęcką ( klasa IV TKucharz) i Jakuba Bieńka (klasa II TŻiUG), ich trenerem była p. Agnieszka Wiosetek-Reske. W finale konkursu wzięło udział 14 szkół z całej Polski. Celem konkursu było wykazanie się umiejętnością przygotowania zakąski o charakterze wigilijnym z wykorzystaniem sandacza, kurek i soczewicy oraz wykwintnego dania zasadniczego z wykorzystaniem fileta z indyka (polędwiczki), bakalii (obowiązkowo morele) i kapusty czerwonej.
Uczestnikom postawiono też zadanie techniczne, polegające na poprawnym wykonaniu trzech, wylosowanych spośród sześciu, form rozdrabniania warzyw (technikami takimi jak: concasse, julienne, vichy, chiffonade, brunoise, noisettes). W konkurencji technicznej reprezentowała nas dzielnie Ilona Gawęcka. Nasi uczniowie przygotowali roladę z sandacza z czarną soczewicą w szynce parmeńskiej z kurkami w bitej śmietanie oraz emulsją ziołową oraz filet z indyka w cydrze na musie jabłkowo-morelowym z karmelizowanym selerem, pianką z cynamonowej, czerwonej kapusty z ciastkiem francuskim.
Organizatorem konkursu była Grupa Dora Metal – producent urządzeń i mebli gastronomicznych oraz Zespół Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie – jedna z najstarszych placówek edukacyjnych o profilu gastronomiczno-hotelarskim. Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników oceniało: rozdrabnianie warzyw (max 20 punktów), przygotowanie mis en place (max 5 punktów), przygotowanie i czystość na stanowisku pracy (max 5 punktów profesjonalny sposób wykonywania pracy (max 10 punktów) .
W trakcie trwania konkursu w sali wystawowej odbywały się atrakcyjne pokazy kuchni molekularnej, tajskiej i carvingu.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Mikołajkowy mecz

Dziś 05 grudnia, z okazji zbliżających sie Mikołajek, odbył się mecz siatkówki, w którym bój stoczyli nauczyciele kontra uczniowie.
W drużynie nauczycieli zagrali pp.: Halina Kępka, Arkadiusz Anyszka, Sabina Kędzior, Dariusz Balcerzak, Justyna Rutkowska oraz ks. Marcin Moks. Natomiast po przeciwnej stronie stanęli m. in.: Daniel Siekiera, Agata Wolińska, Klaudia Białek, Jakub Jakubczyk, Paulina Lisiewska, Michał Błędowski, Adrian Sikorski. Mecz sędziowali :Ilona Śliwińska i Damian Szustak.
Obie drużyny przed rozpoczęciem meczu odbyły długa rozgrzewkę. Nauczyciele grali w czapkach Mikołaja. Gra była interesująca, a walka bardzo zacięta. Rozgrywka trzymała w napięciu zawodników i widzów, ponieważ punktacja była do siebie bardzo zbliżona lub były remisy. Rozegrane zostały trzy sety:
I. 25-20 dla nauczycieli
II. 25-21 dla nauczycieli
III .18-25 dla uczniów
z czego wynika, że mecz wygrali nauczyciele.
Gratulujemy zwycięzcom, a rewanż za rok!

Pluszak "na zdrowie"

03.12.2014 młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji "PLUSZAK ZA ZASTRZYK".
Klasy IITFiR i IITŻiUG przeprowadziły zbiórkę klasową maskotek, aby chociaż w najmniejszym stopniu pomóc maluchom leżącym na oddziale onkologii dziecięcej w  Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W całej akcji chodzi o to, by dzieciaki nie czuły się same, by zawsze ktoś przy nich był, a nie ma to jak mały pluszowy miś, który może osłodzić trudne chwile przebywania na oddziale.
Za chęć pomocy i wielkie serce serdecznie dziękujemy uczniom oraz p. Anecie Wojciechowskiej, która czuwała nad cała akcją!

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie I edycji kwalifikacyjnego kursu zawodowego

Dnia 30 listopada 2014 roku zakończyła się pierwsza edycja kwalifikacyjnego kursu zawodowego- kwalifikacja T.6: Sporządzanie potraw i napojów w zawodzie kucharz.

Dyrektor szkoły, p. Waldemar Janus w obecności kierownika szkolenia praktycznego i nauczycieli prowadzących zajęcia, uroczyście wręczył zaświadczenia ukończenia kursu, które są przepustką do następnego etapu, czyli egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy kursu z dużym wzruszeniem wspominali początki, zwłaszcza, że część kursantów po dosyć długiej przerwie ponownie zasiadła w szkolnych ławkach. Opowieści pełnych humoru było co niemiara. W miłej, życzliwej atmosferze, przy imponująco wyglądającym torcie,
I edycja kkz-tu została zakończona.

Za wszystkich słuchaczy trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na egzaminie w sesji styczniowej!

 

 

 

 

Ogłoszenie


W dniu 05 grudnia 2014 r. w ZSP nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu o godzinie 16:00 rozpoczyna się II edycja kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie: kucharz, kwalifikacja T.6 Sporządzanie potraw i napojów.


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do budynku szkoły sala nr 18.
Harmonogram zjazdów został umieszczony w zakładce kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Akcja krwiodawstwa


20 listopada 2014 r. w naszej szkole miała miejsce akcja oddawania krwi w ramach turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Już od kilku lat uczniowie chętnie biorą w niej udział, a w dniu dzisiejszym frekwencja wyniosła 23 osoby. Za udział uczestnik otrzymał nagrodę w postaci czekolady oraz napoju energetycznego. Krwiodawcami mogą być uczniowie pełnoletni, którzy są zdrowi. Akcja ta organizowana jest mniej więcej 4 razy w roku szkolnym, gdyż krew można oddawać co 8 tygodni. Koordynatorką akcji jest pani Ewa Perzankowska. Zapraszamy na następny termin, który jest przewidziany na 15 stycznia 2015 r.

18 listopada 2014 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ekologicznego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Rzeki powiatu łowickiego”
Do konkursu zgłosiły swoje prace fotograficzne następujące uczennice naszej szkoły:
- Katarzyna Redzisz z kl. IV TKelner
- Martyna Balcerska kl. IV TH
- Daria Płóciennik kl. II TŻIUG
- Ewelina Chlebna kl. I TFiR
- Katarzyna Kalota kl. I TFiR
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczennica Katarzyna Kalota zajęła I miejsce,
a Martyna Balcerska zdobyła w konkursie wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych i podziękowania dla pozostałych uczestników konkursu.
 

 

 

 

Olimpiady ekonomiczne

W dniu 17.11.2014 r. odbyły się szkolne eliminacje III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. W olimpiadzie wzięło udział pięcioro uczniów: Jakub Pawłowski, Jakub Zakrzewski, Adrian Maciaszczyk, Ewelina Selenta i Karolina Żabczyńska.
Celem tej olimpiady jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat zagadnień ekonomicznych, a szczególnie rozpowszechnianie wiedzy na temat ryzyka związanego z korzystaniem z pożyczek oferowanych przez instytucje parabankowe.

W dniu 10.11.2014 r. odbyły się eliminacje szkolne 28. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Udział wzięło dwunastu uczniów z naszej szkoły, a są to : Ewelina Selenta, Adrianna Masłowska, Jakub Zakrzewski, Jakub Pawłowski, Adrian Maciaszczyk, Dominik Krupski, Krzysztof Pająk, Maciej Malewski, Rafał Ambroziak, Damian Szustak, Damian Płuska oraz Jakub Perzankowski. Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów.
 

JESIENNA ZADUMA I ......KONCERT

Dzisiaj, w poniedziałek 17 listopada o godz.11.00, 30 uczniów naszej szkoły z klas: I TFiR,
I TŻiUG, I TH, IITFiR, IIITK ,II TŻiUG, IITkelner, IIITK, IVTG, IVTK ,zaprezentowało całej społeczności "Reymonta", zgromadzonej na sali gimnastycznej i zaproszonym gościom, koncert pt.: "W jesiennej zadumie".   więcej>>>

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Warsztaty z języka niemieckiego dla gimnazjalistów


W dniu dzisiejszym, tj. 14 listopada br., w naszej szkole odbywały się warsztaty z języka niemieckiego, organizowane przez panią Katarzynę Wojciechowską- nauczycielkę języka niemieckiego. Przed rozpoczęciem głos zabrali: pan dyrektor Waldemar Janus i pani Bożena Felczyńska-Pieklak, przedstawiając ofertę szkoły oraz zachęcając gimnazjalistów do przyjścia do niej. Następnie pani Katarzyna Wojciechowska rozpoczęła warsztaty od prostego pytania „Was isst du zum Frühstück?”, czyli „Co zjadłeś na śniadanie?”, po czym uczniowie odpowiadali na zadane pytanie. Kolejnym etapem warsztatów było sprawdzenie znajomości słownictwa poprzez rozdanie karteczek ze słówkami związanymi z potrawami i przydzielenie ich do odpowiedniej grupy żywności, np. owoce, warzywa, mięso czy ryby. W celu ćwiczenia wymowy zadaniem uczestników było wcielenie się w rolę gościa zamawiającego posiłek w restauracji. Następnie goście zostali podzieleni na grupy i z pomocą naszych uczniów, kształcących się w zawodzie kelner, odegrali krótkie scenki z wizyty w restauracji i rozmowy z kelnerem. Gimnazjaliści byli bardzo zadowoleni z przygotowanych zajęć, nauczyli się wielu nowych zwrotów, a także przypominali sobie niektóre rzeczy, które mogą im się przydać w przyszłości. Według pani Karoliny Ignaczewskiej- nauczycielki języka niemieckiego w gimnazjum - takie warsztaty są bardzo kreatywne, młodzież zdecydowanie woli uczyć się języka obcego poprzez praktykę, między innymi poprzez różne scenki, które były odgrywane na takich zajęciach. Po zakończonej lekcji nasi goście zostali poczęstowani zupą przygotowaną przez uczniów II klasy zasadniczej szkoły zawodowej, a następnie koledzy oprowadzili ich po naszej szkole.

Galeria zdjęć

6.11.2014 roku odbyła się XII konferencja prozdrowotna pod hasłem "Alkohol - życie bez procentów", zorganizowana przez PCK, Stację Sanitarno- Epidemiologiczną i Urząd Miasta. Na spotkaniu zostały omówione zagadnienie dotyczące czynników ryzyka i konsekwencje wiążące się z piciem alkoholu przez młodzież.
Oprócz wystąpień prelegentów zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane na terenie miasta przez PCK. Nasi uczniowie już po raz dziewiąty wzięli udział w turnieju "Młoda krew - ratuje życie", skierowanym do pełnoletniej młodzieży z łowickich szkół średnich.
Bardzo cieszy nas fakt, że zajęliśmy w turnieju III miejsce i że tak chętnie młodzież angażuje się w bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom.
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w nowej edycji turnieju
i oddania krwi już 20.11. 2014 roku.

 

 

Obchody Dnia Niepodległości


Co roku w naszej szkole odbywały się akademie z okazji Dnia Niepodległości, który datuje się na dzień 11 listopada. Jednak w tym roku p. Jolanta Rybus - nauczycielka historii, postanowiła to zmienić.
Dnia 10.11.2014 r. uczniowie klasy II TŻiUG: Katarzyna Burzyńska, Jakub Bieniek, Daniel Dałek, Edyta Grabowicz, Maciej Grocholewicz, Ewa Markowicz, Dominika Melon, Patrycja Kowalska, Weronika Laska i Mateusz Malejka chodzili parami po wszystkich klasach
i prezentowali referat dotyczący tego święta.
Zawarte w nim były fragmenty zdań dotyczące Polski, które wypowiadał Józef Piłsudski. Uczniowie zwrócili również uwagę na fakt, jak dla ludzi żyjących w początkach XX wieku, po odzyskaniu niepodległości, ważny był patriotyzm i jak bardzo cieszyli się, że mogą mówić
w języku polskim.
Przesłaniem prelegentów było uświadomienie nam wszystkim, że należy doceniać fakt , iż żyjemy w niepodległym kraju i powinniśmy dbać o czystość języka, patriotyzm oraz kulturę.

LISTOPADOWE SPOTKANIE Z MELPOMENĄ

We wtorek, czwartego listopada, uczniowie klas II TFiR i II TŻiUG, z wychowawcami oraz nauczycielem języka polskiego, wybrali się do Łodzi, by w Teatrze Muzycznym obejrzeć Mickiewiczowskie ,, Dziady". Na spektakl, inscenizowany przez Teatr Nowy ze Słupska, zaprosiła nas Krakowska Agencja Artystyczna, z którą współpracujemy od czterech lat.
Zmierzenie się z tak trudnym dziełem to nie lada wyzwanie, ale reżyser i aktorzy z tym zadaniem poradzili sobie doskonale. Obejrzeliśmy całość dramatu, którego części zostały doskonale połączone. Byliśmy oczarowani kreacjami aktorskimi ( zwłaszcza mega przystojnego Konrada), dekoracją i muzyką. Jednak na szczególne uznanie, naszym zdaniem, zasługuje fakt, że była to inscenizacja skierowana właśnie do młodego odbiorcy, więc w miarę możliwości uwspółcześniona.
Teraz bez wątpienia łatwiej nam będzie omawiać tę obowiązkową lekturę.
Powiatowe Licealiady

Dnia 3 listopada br. na hali sportowej OSiR nr 1 w Łowiczu odbyła się Powiatowa Licealiada Szkolna w piłce ręcznej dziewcząt, w której udział wzięło 6 drużyn.

 więcej>>>

Hallowen w „Reymoncie”


Dzisiaj tj. 30 października, w ramach obchodów święta Hallowen, Samorząd Uczniowski zorganizował w czasie długiej przerwy na jednym ze szkolnych korytarzy sprzedaż ciasteczek dyniowych i tartalletek z dyni za symboliczne kwoty 1 i 2 złote.
Celem tej akcji jest przybliżenie charakteru święta Hallowen, które corocznie odbywa się w Stanach Zjednoczonych, a przy okazji pozyskanie funduszy na wydatki SU. Zorganizowany został również konkurs na plakat hallowenowy, którego wyniki będą ogłoszone w poniedziałek, a nagrody wręczone w Dniu Patrona.
Jesienną dekoracją stołów zajęła się pani Ewa Perzankowska, nad wypiekami czuwała pani Jadwiga Wiśniewska, a nad całością pieczę sprawowała opiekunka SU- pani Sabina Kędzior.

Sprzedażą słodkości zajęli się następujący uczniowie:
-Karolina Wilk- klasa II TFiR
-Edyta Gołębiowska- klasa II TFiR
-Daniel Dałek- klasa II TŻiUG
-Jakub Bieniek- klasa II TZiUG


Uwagę przyciągały nie tylko produkty spożywcze, ale także wygląd sprzedających.
 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach


Każdy może stanąć w obliczu zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Pierwsze czynności, które powinno się wykonać na miejscu zdarzenia, muszą zapewnić bezpieczne warunki udzielania pierwszej pomocy. Znajomość zasad oraz sprawne działania często decydują
o przebiegu akcji ratunkowej. Dlatego w dniach 29, 30, 31. X. 2014 odbyły się w naszej szkole zajęcia szkoleniowe z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadzone było przez przedstawiciela Polskiego Czerwonego Krzyża- p. Tomasza Drążykowskiego, a uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczniowie zyskali umiejętność zapewniania bezpieczeństwa sobie i poszkodowanemu, udzielania pomocy poszkodowanemu nieprzytomnemu, udzielania pomocy przy zakrztuszeniu oraz ułożeniu w pozycji bezpiecznej. Zajęcia w wymiarze jednej godziny były wstępem
i zachętą jednocześnie do wzięcia udziału w szesnastogodzinnym kursie z zakresu pierwszej pomocy, kończącym się uzyskaniem certyfikatu ratownika przedmedycznego, honorowanym w całej Polsce.
 

 

 

O odżywianiu na poważnie

30.10.2014r. w naszej szkole, w ramach działań profilaktycznych, odbyło się spotkanie
z dietetykiem i specjalistą żywieniowym- z panią mgr Marzeną Pawłowską, w którym uczestniczyli uczniowie klas IIITKelner i IIITŻiUG.
Prowadząca omówiła zasady piramidy żywieniowej, opowiedziała o skutkach nieprawidłowego odżywiania, przybliżyła przyczyny chorób cywilizacyjnych, w tym chorób układu krążenia jak: otyłość, miażdżyca i inne.
Zaprezentowała różne modele diet, wskazała, jakie produkty są cenne dla naszego organizmu, krytycznie odniosła się również do współczesnych nawyków żywieniowych.
Prezentacja była tym ciekawsza, że pani dietetyk wszystkie zagadnienia omawiała na podstawie własnych doświadczeń żywieniowych. Podkreśliła, że z jej pomocy korzystają nie tylko ci, którzy mają problemy ze zdrowiem czy z nadwagą, ale również osoby, dla których zdrowy tryb życia jest najważniejszy.

 

 

Tydzień niemiecki w naszej szkole


W dniach 20-24 października z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego zorganizowany został „Tydzien języka niemieckiego”.
Każdego dnia odbywały się imprezy, które popularyzowały kulturę i tradycję naszych sąsiadów i zachęcały do bliższego ich poznania. W poniedziałek uczniowie mieli za zadanie wybrać jedno z zaproponowanych przysłów niemieckich i przedstawić jego treść w formie graficznej. We wtorek klasy rywalizowały ze sobą o miano najlepiej wykonanej gazetki klasowej, która ilustrowałaby bogactwo kultury niemieckiej. Trzeciego dnia szkoła zmieniła się w bajkową krainę za sprawą uczniów przebranych w kostiumy postaci z baśni braci Grimm. Punktem kulminacyjnym, podsumowującym tydzień niemiecki stał się czwartek, gdy uczniowie ubrani w barwy Niemiec utworzyli żywą flagę. Wszystkie konkursowe konkurencje zostały utrwalone na zdjęciach, wykonanych przez utalentowane uczennice naszej szkoły.
W piątek odbyło się podsumowanie tygodnia niemieckiego i wręczenie nagrody zwycięskiej klasie.
W rywalizacji udział wzięło 11 klas, zaszczytne pierwsze miejsce zajęła klasa I TFiR, za co została wyróżniona certyfikatem nietykalności uprawniającym do dodatkowego nieprzygotowania z języka niemieckiego. Na drugim miejscu uplasowała się klasa II TŻiU,
a na trzecim ex aequo klasa I TKeŻ i II TŻiK.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do podejmowania dalszych działań na rzecz naszej społeczności.

W ramach ,,Tygodnia języka niemieckiego" 24 października odbyła się otwarta lekcja języka niemieckiego, przygotowana przez panią Katarzynę Wojciechowską. Celem lekcji było utrwalenie słownictwa z zakresu branży gastronomicznej. Na nasze zaproszenie odpowiedziała klasa III Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łowiczu. Uczniowie – gimnazjaliści wspólnie
z klasą III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ,poprzez różne zabawy, utrwalali słownictwo potrzebne przy składaniu zamówienia w restauracji. W trakcie odgrywania scenek w restauracji, powtarzając niemieckie zwroty, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Oczywiście na koniec lekcji była degustacja Zwiebelsuppe. Nasi goście mieli także możliwość obejrzenia szkoły.

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

24.10.2014 roku uczniowie naszej szkoły po raz czwarty uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem wyjazdu była wizyta w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz uczestnictwo w odbywającej się XXV edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.
WSHiG zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną i bazę dydaktyczną, a także przygotowała pokaz sztuki barmańskiej i kulinarny zakończony degustacją potraw.
Na targach swoje oferty prezentowały regiony turystyczne Polski i świata, w tym tegoroczny kraj partnerski – Gruzja oraz region partnerski z Polski – woj. Śląskie. Uczniowie mieli niepowtarzalną szansę bliższego poznania atrakcji turystycznych, jakie czekają na nich w różnych zakątkach Polski i świata. Uczestniczyli w warsztatach, konkursach, m.in. pn. „Znasz li ten kraj?” organizowanym przez PTTK i UAM w Poznaniu; spotkaniu poświęconym polskiej turystyce kulinarnej, ofercie w ramach tej turystyki dla mieszkańców Europy, oraz jej promocji; w XXIII Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej. Uczniowie zwiedzali stoiska, zdobywali cenne materiały, foldery, katalogi, mapy tematyczne.
Wyjazd, jak co roku był bardzo udany, entuzjastycznie komentowany przez uczniów i z pewnością powtórzymy go za rok. Opiekę nad uczniami sprawowały: Ewelina Jabłońska i Wioletta Kamer-Mika – nauczyciele przedmiotów zawodowych.

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

"Szkoła oczami pierwszoklasistów"


Mija drugi miesiąc od kiedy pierwszoklasiści zaczęli naukę w naszej szkole. Samorząd Uczniowski postanowił dowiedzieć się, jak uczniowie pierwszych klas ją oceniają, jakie są ich oczekiwania oraz wrażenia po pierwszych dwóch miesiącach nauki. Ponadto urządziliśmy specjalnie dla nich sesję zdjęciową „Pierwszaki w obiektywie”.


 

 

 

 

więcej >>>

Nasz udział w powiatowych uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej


20 października w sali barokowej łowickiego muzeum odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Oprócz dyrektorów i części pracowników placówek oświatowych podległych powiatowi, udział w nich wzięli wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska, dyrektor skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Mirosława Nowacka oraz władze powiatu łowickiego.
W części oficjalnej zostały złożone życzenia oraz wręczone nagrody, między innymi pani Barbarze Starzec nauczycielce przedmiotów zawodowych. Została ona uhonorowana Nagrodą Starosty Powiatu Łowickiego. Następnie przybyli goście wysłuchali koncertu poetyckiego
w wykonaniu Krystyny Stańko z zespołem.
Naszym zadaniem było przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości. W ramach słodkiego cateringu podano ciasta i owoce. Zadania dekorowania stołów, serwowania deserów oraz obsługi uczestników uroczystości podjęli się uczniowie klasy III kelner pod kierunkiem pp. Perzankowskiej, Polak, Pawlikowskiej. Uczestnicy uroczystości wyrazili duże uznanie dla naszej pracy.

 

„I Ty możesz uratować życie”


„I Ty możesz uratować komuś życie”- pod tym hasłem odbywa się akcja Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych). Samorząd Uczniowski zorganizował cykl spotkań w dniach 16 i 17 października 2014 roku z jedną z wolontariuszek tej fundacji – uczennicą ZSP nr 2 Joanną Siekierą, która przybliżyła nam piękną ideę tej akcji, odpowiedziała na nurtujące młodzież pytania dotyczące dawstwa szpiku. Wielu uczniów naszej szkoły zarejestrowało się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych. Nie odstraszyły ich nawet informacje o sposobach pobierania szpiku. Cieszymy się, że mamy tylu uczniów chętnych do pomagania innym, bo to oznacza, że takie akcje mają sens!

Dzień Nauczyciela


Dnia 13 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Część oficjalną prowadzili: Oliwia Włodarczyk, uczennica klasy I TH oraz Jakub Piaskowski, uczeń klasy III TŻiUG. Uczniowie złożyli życzenia, dziękując za pracę i poświęcenie wszystkim nauczycielom, z panem dyrektorem Waldemarem Janusem na czele, oraz pracownikom administracji i obsługi. więcej >>>

,,Podziel się posiłkiem”

W dniach 03.10.2014 r.- 04.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Podziel się posiłkiem”. 54 młodych ludzi, zbierało żywność dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w marketach: Polo, Intermarche, Tesco, Kaufland lub segregowało żywność w Stowarzyszeniu ,,Nadzieja”. Łącznie zebrano 1915 kg żywności.  więcej >>>

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Lekcja historii nietypowo


Dnia 6 października 2014 r. uczniowie klas II i III TH oraz II TŻiUG obejrzeli film „ Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy w ramach Małej Akademii Filmowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Celem wyjścia do kina Fenix było poszerzenie wiedzy o realiach czasów Powstania Warszawskiego, ukazanie różnych spojrzeń na temat tego wydarzenia oraz propagowanie polskiej kinematografii. Opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w brutalnych czasach okupacji, bardzo poruszyła młodzież. Niezależnie od oceny wizji reżyserskiej tamtych wydarzeń , żaden uczeń nie wyszedł z kina bez emocji.

Jak wiemy 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczyny z naszej szkoły również pamiętały o „płci brzydkiej”. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostały przygotowane słodkie upominki, które miały osłodzić chłopcom chwile spędzone tego dnia w szkole. Również pan Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy administracji naszej szkoły otrzymali coś słodkiego - pyszne (miejmy nadzieję:)) babeczki od wszystkich dziewcząt- "Babeczek" z naszej szkoły.
Jeszcze raz składamy wszystkim Panom najserdeczniejsze życzenia!!!
Impreza integracyjna w ZSP nr 3 im. W. S. Reymonta


„Dzień pieczonego ziemniaka”- pod takim hasłem odbyła się 25 września br. impreza integracyjna w ZSP nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu. Organizatorem przedsięwzięcia były :nauczycielki p.p. Małgorzata Antosik, Aneta Wojciechowska i Samorząd Uczniowski. To kolejna z imprez realizowanych w tej placówce. Na atrakcyjnie udekorowanym stole królował, zgodnie z nazwą imprezy ziemniak. Serwowano go w różnej postaci. Poza nim podawano pieczoną kiełbasę, kaszankę, żurek z kiełbasą i różnego rodzaju sałatki. Wszystkie dania przygotowali uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli gastronomii. Samorząd Uczniowski zorganizował także konkurs kulinarny na najlepsze danie z udziałem ziemniaka.
W sali gimnastycznej młodzież i nauczyciele podziwaiali talenty naszych uczniów. Najpierw klasa IV T- Kucharz przedstawiła scenkę, w której w zabawny sposób opowiedziła młodszym kolegom o szkolnym życiu. Następnie odbyła się część konkursowa, w której klasy pierwsze prezentowały się w przygotowanych przez siebie inscenizacjach. Ujawniły się nowe talenty taneczne, wokalne, akrobatyczne i aktorskie. W dalszej części konkursowej klasy pierwsze rozpoznawały na podstawie zdjęć fragmenty budynku szkolnego oraz odpowiadały na pytania związane z życiem szkoły. Komisja konkursowa miała prawdziwy dylemat z przyznaniem pierwszego miejsca.
Dodać należy, że organizacja imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie obecnego i poprzedniego przewodniczącego Szkolnej Rady Rodziców oraz pomocy życzliwych sponsorów, m.in. p. Jana Podsędka i firmy Bracia Urbanek.
Za okazaną pomoc z serca dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Galeria zdjęć

W niecodziennym wydarzeniu sportowym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły 21 września br. Grupa młodzieży z klas IV K, IV Ke oraz I FiR pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Antosik, p. Anety Wojciechowskiej i p. Adama Wrońskiego, obsługiwała punkty z wodą dla zawodników podczas XXXIII edycji Łowickiego Półmaratonu Jesieni. Spośród ogromnej, ponad 500-osobowej grupy uczestników wyróżnialiśmy się jednakowymi koszulkami w kolorze żółtym, na których widniały logo oraz nazwa naszej szkoły. Dodać należy, że 20 takich koszulek otrzymaliśmy dzięki życzliwości sponsora.
Choć pomoc w organizowaniu imprez na terenie miasta nie jest dla naszych uczniów niczym nowym, to jednak udział w wydarzeniu o takim charakterze był debiutem, a jednocześnie swoistym przeżyciem. Jest nam miło, że mogliśmy pomóc organizatorom imprezy oraz uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu.

 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!


       

„Spotkanie z absolwentem” – warsztaty kulinarne z Łukaszem Kostrzewskim.


Spotkanie z absolwentem to kontynuacja cyklu „Ludzie z pasją”, organizowanego od poprzedniego roku szkolnego. Pierwszym gościem w roku szkolnym 2014/2015 był Łukasz Kostrzewski, który dwa lata temu ukończył naszą szkołę a teraz poprowadził warsztaty kulinarne. Będąc uczniem brał udział w finałach ogólnopolskich konkursów gastronomicznych np.: „ Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, „Tradycyjne Smaki Regionu”, „Zgotuj sobie sukces” czy „Kuchnia Polska na Mazowszu”, w których odnosił sukcesy promując w ten sposób naszą szkołę. Obecnie pracuje pod kierunkiem Karola Okrasy w Restauracji Plater, mieszczącej się w Hotelu InterContinental w Warszawie, gdzie wcześniej odbywał szkolną praktykę zawodową.  więcej >>>    

    

SPOTKANIE Z TEMIDĄ

W piątek, 12 września 2014 roku, młodzież z klas: II TH oraz IV TH odbyła wycieczkę do Sądu Rejonowego w Skierniewicach. Celem tego wyjazdu było uwrażliwienie młodych ludzi na problem przestępczości we współczesnym świecie. Wycieczkę zorganizowali: pani Edyta Niedzielska oraz pan Adam Wroński. Podobnie jak w telewizyjnym serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, młodzież miała możliwość uczestnictwa w rozprawie sądowej. Był to drugi wyjazd tej grupy do sądu- podobny zorganizowany został w ubiegłym roku szkolnym. Tym razem sprawa dotyczyła posiadania i rozprowadzania narkotyków.
Pierwszym punktem wycieczki było uczestnictwo młodzieży w rozprawie w charakterze widzów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali przebieg procesu. Z uwagi na niestawiennictwo kilku świadków, niespodziewanie pojawił się dodatkowy punkt programu - możliwość zadania sędziemu po zakończeniu rozprawy pytań. Młodzież bardzo chętnie skorzystała z tej możliwości, a po wyjściu z sali żywo dyskutowali na temat obserwowanego posiedzenia.
Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donald’s. Z uwagi na to, że proces nie został zakończony na pierwszym posiedzeniu sądu, młodzież już planuje swoje uczestnictwo w kolejnej rozprawie w podobnym charakterze.

WITAJ SZKOŁO !!!!


W poniedziałek 1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Dla nas wszystkich był to dzień wyjątkowy, gdyż cała szkolna społeczność powitała nowego dyrektora naszej placówki, pana Waldemara Janusa. Nie obyło się też bez wzruszeń - podziękowania za wieloletnią pracę złożono dyrektorowi ustępującemu ze stanowiska, panu Janowi Sałajczykowi.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas: 2TH, 2TFiR, 4TKucharz, 4TKelner. Póżniej uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców, przedstawieni również zostali nauczyciele, którzy powrócili do pracy po urlopach.

       

Dnia 29.08.2014 r., tuż po godzinie 14-ej, rozpoczęło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy i związane z realizacją przez ZSP nr 3 w Łowiczu Projektu pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę".
Szczególnie radosną i sympatyczną częścią tej uroczystości były wystąpienia młodzieży. Uczestnicy i uczestniczki staży w Niemczech dokonali prezentacji wizualnych poszczególnych grup, które opatrzyli swoimi dodatkowymi komentarzami. Podzielili się również z zebranymi wrażeniami z pobytu za granicą i wyrazili swoje zadowolenie z udziału w Projekcie.
Podczas spotkania, uczniom i uczennicom wręczone zostały certyfikaty Europass – Mobilność oraz inne dokumenty związane z ich udziałem w Projekcie.
Koordynator Projektu – Pani Anna Słupska podziękowała za współpracę młodzieży oraz wszystkim członkom Zespołu ds. Zarządzania Projektem, tj.: zastępcy koordynatora Projektu – Pani wicedyrektor dr Renacie Plichcie – Łazarskiej, opiekunom grup podczas pobytu za granicą – Pani mgr Paulinie Kosińskiej i Panu mgr Adamowi Wrońskiemu, a także księgowej Projektu –Pani mgr Małgorzacie Łapie, jak również – w imieniu całego Zespołu – Panu dyrektorowi mgr inż. Janowi Sałajczykowi, który był inicjatorem przystąpienia i realizacji europejskiego edukacyjnego Programu Leonardo da Vinci przez ZSP nr 3 w Łowiczu.
Na podkreślenie zasługuje, jak powiedziała Pani koordynator i z czym zgadza się kadra Projektu, „że młodzież wykazała się odpowiedzialnością i zaangażowaniem na wszystkich etapach tego przedsięwzięcia, a podczas stażu w Niemczech godnie reprezentowała szkołę i nasz kraj.”
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawych prezentacji z pobytu młodzieży z grupy I i grupy II w Niemczech oraz zdjęć ze spotkania podsumowującego realizacją Projektu i uroczystości wręczenia dokumentów Europass – Mobilność. więcej >>>

ZAPROSZENIE


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu zaprasza
dnia 29. sierpnia 2014 r. o godzinie 14.00 na spotkanie podsumowujące Projekt pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę", realizowany z myślą o przygotowaniu uczniów i uczennic klas trzecich technikum, kształcących w kierunkach: technik hotelarstwa, kelner, kucharz, technik organizacji usług gastronomicznych, do płynnego reagowania na potrzeby międzynarodowego rynku pracy.
W trakcie spotkania, m.in., uczestnikom i uczestniczkom staży zostaną wręczone certyfikaty Europass – Mobilność, stanowiące formalne potwierdzenie nabytych przez młodzież umiejętności i kwalifikacji zawodowych, uznawane przez europejskich pracodawców.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.
Miejsce spotkania: budynek Zespołu Szkół, sala 15.
 

 

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015.

Do otwarcia pliku wymagana jest dowolna przeglądarka dokumentów pdf np. Foxit Reader lub Adobe Reader.

 

Copyright © 2007-2015 ZSP nr 3 w Łowiczu